Kapēc pilnībā jamaina lodbalstu?
 

Gadījumā, kad tiek konstatēts putekļu gumijas bojājums, augstākas kvalitātes stūres sistēmas un balstiekārtas remonta nodrošināšanai, ražotājs iesaka nomainīt lodbalstu pilnībā.

Šādās situācijās pastāv liela varbūtība, ka ir bojāts pats lodbalsts, tāpēc pastāv risks, ka tas ātri sabruks, pat pēc gumijas nomaiņas. Visa komplekta nomaiņa ļauj izvairīties no nākotnē iespējamām problēmām, kuru noveršana būt dārgāka.

Nomainot tikai putekļu gumiju, pastāv risks, ka lodbalsta iekšpusē jau ir iekļuvis mitrums un smiltis. Pat tad, ja ir ielikta jauna smērviela, kopā ar smiltīm tā var izveidot abrazīvu pastu, bet mitruma dēļ var sākties korozijas process.

Jāatceras arī par universālajām putekļu gumijām un montāžas piederumiem (gredzeni, atsperes).

Termins universāls var būt diezgan maldinošs, jo pastāv vairāki putekļu gumijas veidi, kurus iespējams izmantot tikai konkrētā diapazonā. Katras gumijas izstrāde un izgatavošana ir paredzēta konkrētam sviras lodbalstam.

Delphi cenšas nodrošināt savu ražoto putekļu gumiju izturību. Šim mērķim tika radīts jauns, uzlabots gumijas maisījums uz hloroprēna kaučuka bāzes. Tam ir paaugstināta izturība pret ekstremālām temperatūrām. Tādā veidā šis gumijas maisījums lieliski aizsargā lodbalsta iekšējos elementus un nodrošina tā nevainojamu darbību.

Kāpēc Delphi?

Delphi sviru lodbalsti atbilst tehniskajiem standartiem, kas tiek piemēroti OE produktiem visā pasaulē. Tie tiek pakļauti stingrām spēka, izturības un darbības pārbaudēm. Sagraušanas tests nosaka spēku, kurš ir nepieciešams divu lodbalsta mijiedarbojošu daļu atdalīšanai (izliekta un ieliekta). Savukārt izvilkšanas tests nosaka dinamisko spēku, kurš ir nepieciešams tapskrūves izvilkšanai no lodbalsta. Tie ir nozīmīgi drošības testi, kuri garantē to, ka elements spēs izturēt spēkus, kas iedarbojas uz transportlīdzekļa balstiekārtu reālos apstākļos.

sagatavots: brauc.com; car-use.lv