sekojiet mums Facebook Nissan Qashqai
Atsevišķas ekspluatācijas nianses

Mūsu sekundārajā tirgū Nissan Qashqai ir diezgan populārs auto. Plusu šai mašīnai ir pietiekoši, taču tam protams arī ir savas raksturīgās vājās vietas.

Nissan Qashqai
autohaoss.lv
eļļa un antifrīzs
blīvslēgi

Attēlā redzama pirmsrestailinga versija. Pret koroziju virsbūve ir pasargāta diezgan labi, taču lakas-krāsas segums mašīnai nav ideāls: robus spēj iecirst pat maziņi akmentiņi. Slikti rūsai pretojas štancētie riteņi, bet hromētās detaļas ar laiku aplien.

auto evakuātors 24h GSM piedziņa
vārstu termiskās atstarpes Nissan Qashqai
Motors
aizdedze
svece

Salonā visātrāk nodilst mehāniskās PK roksvira un durvju rokturi. Stūres plastmasai ir nosliece kust un drupt, ja mašīna pārāk daudz tiek atstāta saulē. Priekšējā stikla pacēlāju konstrukcija - nav īpaši izturīga: virzītājos iekļūst daudz dubļu, stikla pacēlāji sāk strēgt, un ar remontu labāk nevilcināties, savādāk var nosvilināt motoriņus. Daudziem spēkratiem ar vecumu salons sāk dunēt. Neveiksmīgi izvietotās un un ar laiku lūztošās vadu grīstes dēļ, var atteikt zemstūres pārslēdzēji un audio sistēmas vadības pogas, uz stūres. Durvju blīvētāji - nav tie efektīvākie, bet pirmsrestailinga ir diezgan vāja krāsniņa.

gāzes
dzesēšana
galva
dīzelis
maģistrāle
klaņu ieliktņi
turbīna
degviela
materiāls
uzbriest
automobilis

Diagnostikas nianses
Piemēri no dzīves


Ne reizi vien tika runāts par to, ka diagnostikas procesā ir ļoti svarīga paša meistara kvalifikācija. Savādāk auto īpašnieks, labākā gadījumā, riskē samaksāt par to, ko nebija vajadzības remontēt. Lūk, daži interesanti piemēri no prakses, kurus mums pavēstīja viena auto servisa speciālisti.

Diagnostikas nianses
Piemēri no dzīvesLasīt talāk

Variatora tipa ātrumkārba
Ar ekspluatāciju saistītie jautājumi


Arvien vairāk uz mūsu ceļiem kļūst auto ar bezpakāpju variatoriem un sakarā ar šīm «kārbām» mums tiek uzdoti dažādi jautājumi. Piemēram, vai ir vērts pirkt auto ar tāda tipa ātrumkārbu? Kāds ir to vidējais resurss? Ar kādām grūtībām un izmaksām var nākties saskarties ekspluatācijas procesā? Lai atbildētu uz visiem šiem jautājumiem maksimāli korekti, mēs vērsāmies pie speciālista kompānijā, kura nodarbojas ar automātisko transmisiju remontu.

Variatora tipa ātrumkārba
Ar ekspluatāciju saistītie jautājumiLasīt talāk

Priekš kam jāmaina antifrīzs

Atgadījums no dzīves: viens ne būt ne jaunā auto īpašnieks, līdz ar salu iestāšanos, ievēroja, ka salona krāsniņa kaut kā vāji sāka sildīt. Auto tik aizdzīts uz servisu. Meistars paskatījās pašu krāsniņu, pārbaudīja termostatu. Pēc tam viņš ieskatījās izplešanās tvertnē, ieraudzīja tur duļķainu šķidrumu un uzjautāja: «Kad pēdējo reizi mainījāt antifrīzu?»

Priekš kam jāmaina antifrīzsLasīt talāk

Lietota auto dzinējs
Nedaudz par vienkāršiem pārbaudes veidiem


Ir skaidrs, ka, pērkot lietotu auto, būtu ideāli aizdzīt to uz diagnostiku. Taču tāda iespēja ne vienmēr pastāv, piemēram, iegādājoties mašīnu ārzemēs. Tur ne tikai nav zināms, kur kāds auto serviss atrodas, bet pastāv arī valodas problēma. Līdz ar to, dažreiz rodas nepieciešamība noteikt motora stāvokli «uz aci».

Lietota auto dzinējsLasīt talāk