sekojiet mums Facebook  
Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 

Vai automobilis vienlaicīgi var būt praktisks un ietilpīgs, ekonomisks un piemērots ikdienas lietošanai, un tam var būt sportisks tēls? Toyota uzskata, ka tas ir iespējams. Lai saprastu, kā autoražotājs no Japānas to redz, mēs paņēmām testēšanai Toyota Auris Hybrid Touring Sports.

Mums tika piešķirts automobilis Active Plus izpildījumā. Tā aprīkojuma sarakstā LED optika, multimediju sistēma ar 7 collu skārienjūtīgo ekrānu un daudz kas cits. Latvijā spēkrata cena - 1920022900 , atkarībā no komplektācijas. Automašīnu testam piešķīra kompānija Amserv Motors.

Toyota Auris Hybrid Touring Sports  
 

Universālis ir par 285 mm garāks nekā hečbeks. Riteņu bāze tā pati: 2600 mm.

Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 

Pret salonu iebildumu nav. Viss pietiekoši lakoniski. Tiem, kas dod priekšroku augstai sēžai tuvāk stūrei, vidējā konsole var šķist nepierasti vertikāla. Kaut gan tajā ir savs pluss: multimediju sistēmas ekrāns gandrīz neatspīd.

Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 
 

Iespaidus no interjera var aprakstīt ar vārdiem apzināti vienkāršots. Daudzas interjera detaļas ir ražotas no cietas plastmasas, kura ir kvalitatīva. Plastmasa, kura nav cieta, tiek par tādu maskēta. Citiem vārdiem sakot, laikā, kad citi ražotāji savus automobiļus mēģina parādīt kā dārgākus, Toyota apzināti cenšas parādīt dažus savus spēkratus lētākus nekā tie patiesībā ir.

Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 

Zem motora pārsega labi zināmais 1.8 l VVT-I dzinējs, kurš darbojas pēc Atkinsona cikla. Kopā ar elektromotoru, spēkiekārtas summārā jauda 136 z.s., 142 Nm. Uz elektrovilkmes Auris Hybrid var veikt 23 km, ar ātrumu līdz 45 m/h.

Toyota Auris Hybrid Touring Sports  
 
 
 
 
 

Mums šķiet, ka releju bloka un drošinātāju izvietošana zem motora pārsega nav tas labākais risinājums: pastāv paaugstināta kondensāta rašanās iespēja.

 
  Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skaņas izolācija atstāja divējādas sajūtas. Apstājoties pie luksoforiem, salonā gandrīz muzeja cienīgs klusums. Startējot uz elektro vilkmes, ne vienmēr var dzirdēt, kā gaitā ieslēdzas iekšdedzes dzinējs. Daļēji tas ir labās motora nodalījuma izolācijas dēļ. Bet daļēji tāpēc, ka motora skaņa pazūd uz riepu skaņas fona. Var dzirdēt, kā kluči beržas pret diskiem. Turklāt to var dzirdēt tik labi, ka, bremzējot pirmo reizi, šķita, ka kluči ir noberzti līdz metālam. Kad ceļš ir klāts ar sniega putru, izlidojot no zem riteņiem, tā skaļi sit pa mašīnas apakšu. Kaut gan, pabraukājot dažas dienas, pie tā pierodi un nepievērs tam īpašu uzmanību.

Vienlaicīgi iesaistot EcoMode un rekuperācijas režīmus, ir iespējams iekļauties degvielas patēriņā, kurš ir mazāks par 7l uz 100 km pa pilsētu. Gaitā ieslēdzot rekuperācijas režīmu, rodas sajūta, it kā kāds būtu satvēris auto aiz astes. Pedālis paliek stingrāks, brīvskrējiens mazāks: rekuperatīvais ģenerators izskrējiena enerģiju iepumpē baterijā.

 
 
   
 
 
 
  Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 
 
 
 
   
 

Dinamiskai braukšanai ir paredzēts PowerMode režīms, taču arī bez tā Auris Hybrid var būt gana jestrs. Vienkārši stiprāk jāiespiež pedāli. Vairators pārslēdzas nemanot. Tiesa gan ir dzirdama raksturīgā uzkāršanās augstos apgriezienos. Paātrinājums normāls, bet uz dzirdi šķiet, ka ieskrienas mašīna ar vāju atmosfēru dzinēju, un tai ir grūti to darīt. Dinamiskās braukšanas režīmos degvielas patēriņš pa pilsētu sasniedza 10 l uz 100 km.

ESP - iestatīta tā, ka pieļauj 5...15% buksēšanu. Vārds Sport modeļa nosaukumā ir pamatoti. Ja civilais automobilis, braucot ar ātrumu 50...70 km/h, 90 grādu pagriezienā ieiet, neizlidojot no trajektorijas, tad tas liecina par to, ka vadāmība ir labā līmenī. Principā, Auris Hybrid universālis spēj iziet viadukta apli ar ātrumu 80...90 km/h. Tiesa gan tas notiek jau uz riepu saķeres īpašību robežas, un mēs neiesakām to atkārtot bez galējas nepieciešamības.

Klīrenss nav liels, taču pa meža grants ceļiem izdevās izbraukt, nekur nepieskaroties ar mašīnas apakšu. Kopumā piekare iepatikās: tā ir mēreni cieta un labi slāpē svārstības, pat braucot lielā ātrumā pa bruģi.

 
 
 
 
 
 
 
 
  Toyota Auris Hybrid Touring Sports  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Priekš vadītāja Auris hibrīds ir labs. Bet kā ir ar pasažieriem? Aizmugurējam sēdeklim nav spilgti izteiktas formas, tāpēc trīs cilvēki uz tā var apsēsties. Ievērojams pluss: uz grīdas nav centrālā tuneļa. Ja vēl pakaļējaim statnim būtu mazāks slīpums, apsēšanās būtu ērtāka. Uz aci šķiet, ka aizmugurē nav īpaši daudz vietas, taču 190 cm garš pasažieris ietilpst pats aiz sevis. Aizmugurējos sēdekļus var salikt gan izmantojot rokturus uz to mugurām, gan no bagāžnieka.

 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
   
 
 

Bagāžnieka apjoms ar nesaliktiem sēdekļiem 530 litri: tas nav mazāk par vienkāršās mašīnas bagāžnieka apjomu: baterija ir izvietota zem aizmugurējā sēdekļa. Praktisks risinājums: gumijas paklājiņš uz grīdas. Plauktiņš var tikt novietots divos stāvokļos: ierastajā un ieslīpā kad tā aizmugurējā mala atrodas gandrīz zem griestiem. Noderīga lieta ir sietiņš, kurš atrodas aiz aizmugurējiem sēdekļiem.

 
 
 
 
 
 
   
 

Maksimālais bagāžnieka apjoms ir 1685 litri. Saliekot aizmugurējos sēdekļus iegūstam taisnu grīdu. Maksimālais kraujplaknes garums 2047 mm. Bagāžnieka grīda ir divos līmeņos. Zem augšējā līmeņa noņemamiem paneļiem atrodas plastmasas organaizers. Rezerves riteņa šajā versijā nav. Tā vietā remonta komplekts. Tomēr ir paredzēta niša rezerves ritenim un atvere tā stiprinājumam. Štata akumulators ir neliels (hibrīdam lielāks nav nepieciešams). Tā izvietojums zem bagāžnieka apšuves.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 

Kravu, kurai nav vieta bagāžniekā, var novietot noņemamā bagāžniekā uz jumta: integrētie reilingi ietilpst universāļa Touring Sports pamataprīkojumā.

 
  Toyota Auris Hybrid Touring Sports
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kopumā, automobilis atstāja pozitīvus iespaidus. Toyotas uzdevums nav visiem patikt. Tā nedrīkst kaitināt. Auris Hybrid Touring Sports tas izdodas. Tomēr dažiem mūsu redakcijas kolektīva darbiniekiem spēkrats iepatikās: mierīgs, nosvērts, praktisks. Tajā pašā laikā arī mūsdienīgs un tehnoloģisks. Droši vien, ka tieši tādam jābūt ikdienas lietošanai paredzētam automobilim.