sekojiet mums Facebook  
Ne tik sen debiju piedzīvojušais trešās paaudzes Renault Twingo ir ticis arī līdz Latvijai. Dabiski, ka mēs izmantojām iespēju iepazīties ar spēkratu tuvāk un izmēģināt gaitā – tajā skaitā nelielā braucienā (ap 400 km). Turklāt daži mūsu kolēģi un mūsu redakcijas kolektīva darbinieki dalījās personīgajos iespaidos par automobili.

 

Sākotnējie parametri

Uz 2015. gada aprīļa sākumu, Renault Twingo 3 cena Latvijā sākās ar 9 353 Eiro. Mašīna tiek piedāvāta trīs komplektācijās: Life, Zen un Intence. Spēkrats tiek komplektēts ar diviem dzinējiem: abi – 3-cilindru. Pirmais – 1.0 l, atmosfēru (70 z.s., 90 Ņm). Otrais – 0.9 l, turbinētais, attīsta 90 z.s. un 135 Ņm. Testam mēs paņēmām auto ar 90 spēku turbomotoru, Intence top komplektācijā. Tāda versija maksā 11 809 Eiro. Automobili piešķīra kompānija «Mūsa Motors Rīga».

 
 
 
 
Konstrukcijas nianses

Galvenais jautājums – priekš kam Twingo 3 ir uztaisīts ar motoru aizmugurē? Daļēji – mūsdienās plaši praktizētās unifikācijas ietvaros. Kā zināms, automobilis ir izstrādāts ciešā sadarbībā ar koncernu Daimler Benz, bet konkrētāk – uz tās pašas platformas ir izveidoti Smart For Two un For Four.

Skatoties uz Twingo 3, rodas viegla «deja vu» sajūta un ne velti. Mašīnas āriene ir izpildīta ar atsauci uz citu ražotāja modeli: Renault 5 turbo, kurš tika ražots 1980...1984. gadam Francijā, bet 1984...1986. gadam Beļģijā. Tajā laikā, kad vienkāršais Renault 5 bija ar dzinēju priekšā un ar priekšēju piedziņu, Renault 5 turbo – ar motoru aizmugurējā daļā un piedziņu uz aizmugurējo asi.

Godīgi sakot, Twingo 3 dzinēja izvietojums sākumā nedaudz radīja bažas. Mašīnu ar dzinēju aizmugurē vadīšanas īpatnības ir zināmas: pārlieku pagriežamība un lielāka tendence uz sānslīdi nekā auto ar klasisko izkārtojumu.

Tajā pašā laikā, automobilis – diezgan viegls un savam svaram gana jaudīgs. Bet jāsaka, ka bažas bja veltīgas: Renault Twingo 3 izrādījās diezgan stabils pagriezienos. Konkrētāk par to un dauz ko citu – piemērīšanas testa dalībnieku atskaitēs.

Testētāju viedokļi

Šis ir Renault 5 turbo, kura stilistika ir vērojama Renault Twingo 3. Mašīna bija gana temperamentīga: 1.4 l turbomotors attīstīja 158 z.s. un 221 Ņm, kas ļāva 970 kg smagam auto 100 km/h no vietas uzņemt 6.6 sekundēs, bet maksimālais ātrums bija 200 km/h. Bija arī jaudīgākas modifikācijas. Vispār civilais Renault 5 turbo sākotneji bija projektēts kā ralliju automobilis, bet pēc noteikumiem ražotājam bija jāizlaiž vismaz 400 vienības sērijveidā. Starp citu, tieši tā savulaik parādījās civilais BMW M3.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3 – simpātiska, ērta mašīna. Sēdekļi ļauj trīs stundas pēc kārtas nosēdēt pie stūres, nejūtot diskomfortu. Atgriezeniskā saite ziedota par labu «amerikāniskam» vadāmības vieglumam.

Ātrums, dzinēja apgriezieni, slodze uz stūres vadāmību – nav jūtami, bet to arī nevajag: uz ierīču paneļa ir indikators, kurš pasaka priekšā, kad jāpārslēdz pārnesumus.

Mašīna labi tur ceļu, bet papildus aprīkojumā ir sistēma, kura seko ceļa iezīmējumam. Ātrumā virs 70 km/h skaņas signāls brīdina par bīstamu tuvošanos ass līnijām. Tas disciplinē, un var glābt dzīvību, piemēram, gadījumā, kad runājat pa telefonu vai novēršaties uz bērniem salonā.

Twingo 3 – lieliski vadāms visā noteikumos atļauto ātrumu diapazonā. Spēkrats neraustās 3 km/h ātrumā parkojoties, un lieliski iziet uz loka šķērsojuma mezglu trasē 70 km/ ātrumā. Grūti pateikt, kā automobilis uzvedīsies uz slidena seguma, bet viennozīmīgi ir tas, ka neizbēgams pieradums ieiet ātrumos augstā ātrumā prasīs paaugstinātu reakcijas ātrumu un uzmanības koncentrāciju.

Ar borta kompjūteru savienotā aizmugurējā skata kamera, izņemot distanci, parāda arī aprēķināto kustības trajektoriju, ņemot vērā stūres stāvokli. Pierodot tas var būt ļoti ērti. Bet monitora izvietojums uz paneļa, apgrūtina vienlaicīgu kameras un spoguļu izmantošanu.

Sākotnēji bažas izraisījušais gaišais iekšējais apšuvums viegli mazgājās ar vienkāršu trauku mazgāšanas līdzekli.

Ar auduma paklājiņiem – sarežģītāk. Plūksnas grūti iztīrīt bez putekļu sūcēja, un stiprinājumi ar lipekļu palīdzību nešķiet veiksmīgi. Apmēram puse no visiem lipekļiem uz testējamās mašīnas jau bija ar bojājumiem, kurus izraisīja neadekvātais stiprinājuma veids pie paklājiņa. Sīkums, kuram var būt bīstamas sekas vadītāja vietā.

Ievērojamākās Twingo 3 īpatnības – pagrieziena rādiuss 8.5 m un apjomīgā «miskaste» - kaste ar vāciņu pirms ātruma pārslēdzēja, kur var ērti mest izmantotās salvetes, parkošanās čekus un citas lietas. Kad nepieciešams, kasti var noņemt, izkratīt, izmazgāt mājās un nolikt vietā.

Izdarot secinājumus, var pateikt, ka Renault Twingo 3 iziet ārpus izplatītā stereotipa par kompakto auto, kā sieviešu un pilsētas mašīnas rāmjiem.

Zīme zem cipara norāda uz ieslēgtu ceļa iezīmējuma kontroles sistēmu.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Ja personīgi nenodarboties ar apkalpošanu, tad par motora izvietojumu aizmugurē var nekad neuzzināt. Ar bagažnieka izmēru ir gana, lai ievietotu komplektācijā neietilpstošu un no citas mašīnas paņemtu rezerves riteni. Augstā līdzenā bagāžas nodalījuma grīda padara Twingo 3 ērtu priekš braukšanas uz veikalu. Liekot maisus, nav nepieciešams noliekties un, jau kaut kas izbira – nevajadzēs saliecoties slaucīt ar drēbēm buferi, mēģinot savākt izbirušos produktus.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Ar borta kompjūteru savienotā aizmugurējā skata kamera, izņemot distanci, parāda aprēķināto kustības tajektoriju, ņemot vērā stūres stāvokli.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Sākotnēji izraisījis bažas, iekšējais gaišais apšuvums ir viegli atmazgājams ar parasto trauku mazgāšanas līdzekli.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
 

Noņemama kaste – ērta lieta: ietilpīga, viegli mazgājama. Zem tās – paliktņi krūzēm.

 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Pirmkārt bija svarīgi saprast, uz ko spējīgs Twingo 3 režīmos, pietuvinātos galējiem. Tāpēc uz slēgtās sporta trases ar spēkratu tika veikti dažādi speciāli vingrinājumi. Priekš kam? Ne jau izklaides labad, bet vadoties ar potenciālās drošības apsvērumiem.

Skaidrs, ka ikdienas dzīvē visi tie aļņu testi, čūskiņas-pārlikšanas, un citi vingrinājumi – nav nepieciešami. Tomēr reizēm ikdienas dzīvē mēdz gadīties ekstremālas situācijas, un personīgi man vienmēr gribētos iepriekš saprast to, cik lielā mērā automobilis tam ir vai gatavs, vai nav gatavs, ja nu kas atgadās.

Tad lūk, Twingo 3 – vairāk nekā gatavs. Atklāti sakot, nebiju gaidījis un biju patīkami pārsteigts. Kāpēc? Tāpēc, ka zinu mašīnu ar motoru aizmugurē vadīšanas nianses, bet konkrēti – pārlieku pagriežamību, tendenci uz sānslīdi un ieeju grīstē (nekontrolētu griešanos). Bažas raisīja arī tas, ka mašīna ir kompakta, viegla, un tai netrūkst jaudas. Par laimi, bažas nepiepildījās.

Pirmkārt, Twingo 3 ir veiksmīga piekares kinemātika. Konkrētāk – automobilis ir diezgan noturīgs lokā un pagriezienos. Piemēram, pa apkārtni, kuras rādiuss ir ap 25 m, auto iet ar ātrumu 50...60 km/h, bez mājiena uz novēršanos no trajektorijas, bez riepu kaukšanas (daļēji, tas – arī to nopelns).

Un, starp citu, tas – bez stabilizācijas sistēmas palīdzības. Kā to saprast? Vienkārši: kad stabilizācijas sistēma iejaucās, lejā, pa labi no spidometra, iedegās oranža ikona.

Reizēm stabilizācijas sistēma iejaucas pārlieku uzbāzīgi. Vai var būt es to pārlieku provocēju? Piemēram, ieejot asā 90 grādu pagriezienā ar 70 km/h, iejaukšanās ir jūtama uzreiz: ESP slāpē dzinēja apgriezienus un pieķer bremzes.

Bet, starp citu, relatīvi ne asā 90 grādu pagriezienā (rādiuss – 5...10 m) izdevās ieiet tā, ka sistēma pat neiepīkstējās. Vai nu nepaguva, vai nu nolēma, ka ar piekares iespējām ir gana.

Čūsku 70...80 km/h ātrumā, kā arī loku ar analogu ātrumu, Renault Twingo 3 iziet bez baidošām sasverēm, riepu kaukšanas un pat pagaidām bez stabilizācijas sistēmas iejaukšanās. Kopumā, mašīna – gana kaujinieciska. Ja ir gribēšana, var braukt dinamiski, bet stabilizācijas sistēma nepieciešamības gadījumā pielabos pieļautās kļūdas.

Starp citu, es te slavēju piekari, bet bez neizbēgamiem trūkumiem neizpalika: piekare ir pārāk cieta. Kāpēc tas ir neizbēgami? Tāpēc, ja mašīna būs mīkstāka, auto zaudēs vadāmībā un stabilitātē.

Vienu nožēloju: mašīna bija rokās tikai dažas stundas, gumija uz tās bija laba, bet asfalts – sauss. Bet vēl, esmu slinks un nesāku skatīties pogas, nemeklēju stabilizācijas sistēmas atslēgšanas iespējas. Starp citu, visi saka, ka drīz parādīsies uzlādētais Twingo GT – ar dzinēju, forsētu līdz 120 z.s. Ja būs iespēja, būs interesanti salīdzināt.

 
 
 

Tepiķīšu stiprinājums pie grīdas plūksnojuma ar lipekļu palīdzību – nav slikta doma, tikai tās izpildījums varētu būt labāks.

 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
 

Renault Twingo 3 riteņu bāze – 2.49 m. Gabarītgarums – 3.59 m. Tas ir par 10 cm mazāk, nekā iepriekšējās paaudzes mašīnai. Neskatoties uz to, attālums no priekšējā paneļa līdz bagažnieka durvīm – par 13 lielāks nekā priekšgājējam.

 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 

 
 
 

Personiski man mašīna iepatikās. Tajā ir labi priekšejie krēsli. It kā – cieti, tomēr ērti: tajos pavisam nenogursti pat garā ceļā. Kā var vērtēt mašīnu no krēslu viedokļa? Elementāri. Cilvēkam, kuram ir sēdošs darbs (kas man pamatā tā arī ir), ir ļoti svarīgi, uz kā sēdēt. Tad lūk, sēdēt mašīnā ir labi.

Braukt arī - labi, mani apmierina. Mierīgs, paklausīgs automobilis. Izmēri – nelieli, vieglāk parkoties. Aizmugurējā skata kamera – vispār dāvana, it īpaši man. Tikai aizmugurējais pārnesums kaut kā savādi ieslēdzās, ne no pirmās reizes. Vai nu es kaut ko ne tā darīju?

Domāju, ka uz aizmugurējā dīvāna ir pavisam maz vietas, bet izrādījās, ka – nē. Pat garā mētelī var normāli iesēsties.

Bagāžas nodalījums protams – mazs, tomēr daži maisi no veikala ielīdīs, bet vairāk es arī nevadāju. Patika tas, ka var salikt ne tikai aizmugurējā dīvāna, bet arī priekšējā krēsla muguru. Tas nozīmē, kā salonā var ielikt pat lielo gludināšanas dēli.

Kopumā, auto - nav slikts, gudra, karte uz ekrāna ir – rāda, kur brauc. Tīri hipotētiski: vai es sev tādu iegādātos? Bet kāpēc nē?

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
  Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 
 
 
 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
 
 

Kaut kādu nopietnu pretenziju auto neizraisīja. Var protams piekasīties pie dažām lietām – it kā ne visai labi ieslēdzās aizmugurējais pārnesums, cieta plasikāta durvju apšuve vai skanošie uz bedrēm bagažnieka plaukti. Bet tā būs piekasīšanās niekiem.

Tomēr ir jāatceras, ka Twingo – nav premium klases automobilis. Kaut gan mašīnu nosaukt par budžeta kaut kā nepagriežas mēle: spēkrats – diezgan solīdi nokomlektēts. Te ir arī klimata kontrole, kruīza kontrole, ceļa iezīmējuma kontroles sistēma un daudz kas cits.

Risinājums izņemamās somiņas-instrumentu kastes un noņemamas kastes veidā izskatās oriģināli, kurš par laimi neskādē ērtībai un praktiskumam. Tas ir privāts viedoklis, kuram kāds var nepiekrist.

Mūzika mašīnā ir laba. Netiesājiet stingri, es neesmu melomāns, vienkārši kādreiz gribās ieslēgt kaut ko skaļāk. Sākotnēji, raugoties uz plastikāta durvju apšuvi un zem tās izvietotām tumbiņām, atklāti sakot, šķita, ka skaņa būs pašvaka un vēl šķindēs. Kļūdījos: spēlē labi, ja vajag – var spēlēt skaļi. Nekas nešķind, un tumbiņas neaiziet ciet pat uz maksimālas jaudas.

Par gaitas īpašībām runājot, kolēģi slavēja dinamiku, bet man personīgi šķita, ka uz zemiem apgriezieniem ir neliels vilkmes trūkums. Brīvgaitā ir jūtama neliela vibrācija, bet principā priekš maza 3-cilindru motora viss ir pieņemami.

Piekari gribētos mīkstāku – automobilis diezgan detalizēti atkārto ceļa profilu. Patika manevrētspēja. Renault Twingo 3 pagriežas praktiski uz vietas, kas kopā ar kompaktumu nodrošina vieglumu parkojoties.

Vai es sev tādu mašīnu iegādātos? Nedomāju, jo man ir cita gaume. Kopumā, Twingo 3 – kā ikdienas pilsētas automobilis vai korporatīvā parka izbraukšanas spēkrats ir labs.

 
 
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

R-Link multimediju sistēma ir aptīkota ar apjomīgu sensora ekrānu un atbalsta vadību ar žestiem un balss komandām.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Man pie tādas mašīnas ir jāpierod. Nē, pati pa sevi tā ir gana laba. Nedaudz cieta gaitā, bet tas nav kritiski. Pamata vadības orgāni – intuitīvi izprotami, bet visas jaunmodīgās lietas, piemēram, skārniejūtīgais ekrāns – tas man ir par sarežģītu. Kāpēc? Jo es bez brillēm tās visas ikonas slikti redzu. Bet atrauties no ceļa un ilgi ieskatīties – tas nav droši. Kolēģi joko, ka man var jebkuru mašīnu iedot, un tik un tā braukāju kā taksists – 40 km/h uz piektā pārnesuma. Pirmkārt, nevis 40 km/h, bet 50 km/h. Jā, uz piektā pārnesuma. Bet velk taču. Un degvielu taupu.

Par 50 km/h: es vispār cenšos nepārkāpt, bet pirmo laiku nepieradis nedaudz pārkāpu ātrumu. Ar to es gribu teikt, ka mašīna ir iekārtota tā, ka ātrumu kaut kā ne visai jūt: it kā brauc lēni, bet paskaties uz spidometru, un tur jau 70 km/h. Kaut gan, laikam tā ir pieraduma lieta. Viedoklis kopumā? Normāla mašīna. Sievietēm laikam patiks. Arī vispār pa pilsētu braukāt uz darbu katru dienu – pilnīgi derēs. Kaut gan es sev tādu diez vai iegādātos: man kaut ko vienkāršāku un lielāku, piemēram, Dacia Logan MCV.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Pozitīva mašīna: dzīva, ātra. Ja reizēm ir vēlme uzgāzēt - ar Twingo tas ir iespējams. Aiziet no starta izrāvienā? Mierīgi. Starts - no 1500...1800 apgr/min, pirmais pārnesums – līdz 45 km/h, otrais – jau 70 km/h. Ar ierīcēm dinamika netika mērīta, bet noticēt par deklarēto ieskrējiena laiku līdz 100 km/h – nav grūti.

Kā saprast apgriezienus? Uz dzirdi: tahometra nav, bet žēl. Noderētu. Kaut gan, pēc izstrādātāju domas, tahometrs uz tādas mašīnas laikam nav vajadzīgs. Šodien auto laikam galvenais – nav cipari un parametri, bet gan stils. Nestrīdos: stils ir.

Bet vēl, nav jūtams ātrums. Tas nozīmē, ka reāli tas ir lielāks nekā šķiet, ja neskatās uz spidometru. Nācās regulāri sevi sapurināt, lai neuzrautos uz sodu par ātruma pārkāpšanu.

Piekare ir pacieta: savienojumi uz tiltiem un bedres ir jūtamas labi un iemesls, kā man šķiet – ir ne tikai zema profila riepās. Neskatoties uz zināmu cietumu un iespiestību, piekares energoietilpība ir pietiekoša: pa bruģi mašīna iet labi un iekšas nepurina ārā. Protams, ka ir skaļi, bet tas ir paciešams.

Nav  tas praktiskākais auto? Jā, tā ir. Nēdz motora pārsega, nedz bagāžnieka. Taču tādas automašīnas nepērk, lai kartupeļus pārvadātu. Kaut gan, ja salocīt aizmugurējos sēdekļus, ir iespējams iekraut pat kādu nakts galdiņu. Galvenais - nesalauzt plānās stikla durvis iekraušanas laikā. Kopumā, automašīna ir spilgta, nestandarta, viegla gaitā, ar lietošanā ērtiem gadžetiem. Man patika.

 

 

Kaste un instrumentu nodalījums – noņemami. Kopā Twingo 3 salonā ir daudz nodalījumu sīkumiem, kuru kopējais apjoms ir 53 litri.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Saliktie sēdekļi veido taisnu laukumu priekš kravas. Ja salikt priekšējos sēdekļus, tad var pārvadāt līdz 2.2 m garas kravas.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Aizmuguējā sēdekļa mugura fiksējās divos stāvokļos. Pirmais – parastais, bet otrais – praktiski vertikāls. Kāpēc tas tā ir – ne visai skaidrs. Lai palielinātu bagažnieka apjomu par vairākiem litriem? Līdzēs? Tikai sēdēt otrā sēdekļu rindā aiz muguras, kura atrodas 90 grādu leņķī – ne visai komfortabli.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Rezerves riteņa mašīnā nav. Tā vietā tiek piedāvāts remontkomplekts. Atrodas tas diezgan netipiskā vietā – zem priekšējā pasažiera kājām.

 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Priekšā bagažnieka nav. „Motora pārsega” vāks (vai kā to tagad saukt) atveras diezgan nestandarti. Sākumā ir jāatslēdz divus aizšaujamos uz priekšējās plastmasas apdares, bet tad jāvelk aiz āķiem, kuri ir atzīmēti ar sarkaniem kvadrātiem.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

„Motora pārsegs”, starp citu, aizveras ar atslēgu. Kad āķi ir izvlikti, „motora pārsega” jumts noslīd uz leju un to var noņemt. Tieši noņemt, nevis atvērt. Cilpu nav, pats vāks – no plastmasas. To noņemt pavisam – nav iespējams, jo to tur siksna.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Zem „motora pārsega” nodalījuma labajā daļā (attēlā pa kreisi) atrodas AKB, kreisajā – izplešanās tvertne un tvertnīte priekš atmazgāšanas šķidruma.

 

Lūk, video par to, kā mēs sākumā netikuši skaidrībā centāmies atvērt / aizvērt „motora pārsegu”. Video mēs aizveram nepareizi: tas nav jāgrūž uz priekšējā stikla pusi manuāli. Pietiek to uzlikt kā nākas un aizbīdīt sviras-āķus atpakaļ. Pārsegs pats nostāsies vietā kā nepieciešams.

Darba process. Attēli, kuri palika aiz kadra.

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests

Renault Twingo 3
Piemērīšanas tests
 

Nedaudz vēstures

 

Pirmās paaudzes Renault Twingo tika izstādīts Parīzes auto salonā 1992. gadā, un tika ražots līdz 2007. gadam Francijā un 2012. gadam – Kolumbijā un Urugvajā. Summāri tika izlaistas 2.4 miljoni mašīnas.

Gandrīz vienapjoma auto 3.43 m garumā tika aprīkots ar benzīna dzinēju 1...1.2 l (55...75 z.s.) un tam bija askētisks, bet ekstravagants salons.

Mašīnas radīšanas ideja pieder franču dizainerim Patrikam le Kemānam. Noformulēt šo ideju var ar vienu frāzi: «automobilis-džinsas» – tas ir, maksimāli vienkāršs, pieejams, bet tajā pašā laikā ērts un praktisks transporta līdzeklis.

Šajā ziņā, pirmais Twingo savā ziņā bija Renault 4CV (pirmais franču auto, kurš pārdots skaitā virs miljona eksemplāru) un Renault 4 (virs 8 miljoniem) modeļu turpinātājs.

 
 

Twingo 1 izrādījās diezgan veiksmīgs un pieprasīts gan Francijā, gan ārpus tās. Starp citu, Francijā šis spēkrats atrodas joprojām visvairāk zagto auto topā. Tas, starp citu – vēl viens popularitātes rādītajs.

Uz pirmās paaudzes fona, 2007. gadā iznākušais otrās paaudzes Twingo piedzīvoja ne tik spožu debiju. Uz Clio modeļa platformas izveidots, spēkrats bija nedaudz lielāks (3.6 m garumā), jaudīgāks (60...100 z.s.) un drošāks. Viss būtu labi, bet mašīna zaudēja bijušo šarmu, kas nozīmē – popularitāti. Pārdošanu ziņā ticis līdz pirmgājēja līmenim (160...170 tūkts. gadā), ja pēc četriem gadiem aizgāja uz leju, bet 2011. gadā nogāja līdz 78 tūkst. – līmenis, uz kuru pirmais Twingo noripoja tikai pēc 12 gadiem uz konveijera.

Citiem vārdiem sakot, harisma - svarīga īpašība, un Renault Twingo 3 šajā ziņā ir viss kārtībā. Vai tas spēs atkārtot pirmās paaudzes modeļa panākumu? To rādīs laiks.

KIA Sorento