sekojiet mums Facebook  
  Apdrošināšanas telemātika
Finanšu izdevīgums vai dzīve zem kupola

Kontroles elektroniskās sistēmas arvienm vairāk ienāk mūsu dzīvē. Autovadītāju kontrole - nav izņēmums. Uz šodienu dažas Eiropas, kā arī NVS valstu, apdrošināšanas kompānijas, izskata iespēju, noteikt polises finanšu nosacījumus atkarībā no vadītāja braukšanas manieres. Bet ASV un Austrālijā tāda prakse jau tiek pielietota. Tas ir labi vai slikti? Skatoties kam.

 
sekotu automobiļu pārvietošanai

Lūk, ierīce, kuru izmanto dažas ASV apdrošināšanas kompānijas. Principā, nekā jauna: trīsasu akselerometrs un vienkārša sim-karte.

ASV nacionālās drošības ministrija
 
Statewatch
distancēti apturēt dzinēju
totālās kontrole

Ierīces montāžas varianrtu - daudz. Visvienkāršākais - ielikt to diagnostikas ligzā. Apmānīt apdrošināšanas kompāniju, pārliekot ierīci uzz citu aut, nesanāks. Pirmkārt, tiks fiksēta barošanas pārtrauce. Otrkārt, caur diagnostikas ligzdu ir redzams spēkrata VIN kods. Bet, ko iesākt, ja šo ligzu ir jāizmanto tam, kam tā domāta? Atbilde ir gatava: uzstādīt šādas ierīces citur, un vēlams - slēpti no autoīpašnieka.

dzīvi nav tik viegli ielikt noteikumu rāmjos  
var rasties arī citas problēmas
Pagriezienu iziešana ar sānslīdi
BMW
 
neapdzen
nepieciešams uzspiest gāzi
strauja ieskriešanās
ieskrienas no luksofora

Kā var izskatīties dispečeru centrs, kurš seko automobiļiem? Laikam kaut kā tā. Tas ir piemērs no Formula -1, kur telemātika jeb kā to vēl sauc - telemetrija, tiek aktīvi izmantota jau diezgan sen.

nepārsniedz pieļaujamo ātrumu
 
uz ārpilsētas maģistrālēm
pazemināt polises cenu
spēkratam uzstādīt izsekošanas ierīci
uzstādīt izsekošanas ierīci
polises cenu
 
telemātika apdrošināšanā
GPS/GSM
agresīvs braucējs
Autovadītāju kontrole
sistēmas
elektroniskās sistēmas
Kontroles elektroniskās sistēmas
Finanšu izdevīgums
Apdrošināšanas telemātika
Apdrošināšana

Toyota Land Cruiser 120
Dažas raksturīgākās problēmas


Toyota Land Cruiser 120 tiek uzskatīts par diezgan izturīgu automobili. Taču daži trūkumi tam tomēr ir. Kādi tieši – to mums pastāstīja autoservisa, kurš specializējās uz japāņu auto remontu un apkopi, speciālisti.

Toyota Land Cruiser 120Lasīt talāk

Stūres pastiprinātājs
Visizplatītākās problēmas un to risinājumi


Pēdējos gados, ne tā labākā finanšu stāvokļa dēļ, daudzi auto īpašnieki ir spiesti taupīt un braukāt, kā mēdz teikt, «līdz pēdējam». Lai saprastu, ar ko tas var beigties stūres mehānismam, mēs veicām nelielu pētījumu un tikāmies ar šīs jomas speciālistiem.

Stūres pastiprinātājs
Visizplatītākās problēmas un to risinājumiLasīt talāk

Nonēsāt līdz galam vai pāraut
Riepu sezonas jautājums


Mūsdienās diemžēl daudzi auto braucēji nevar palepoties ar finanšu līdzekļu pārpalikumu. Šī iemesla dēļ, līdz ar pavasara iestāšanos, ne būt ne visi steidz iegādāties vasaras gumiju, it sevišķi, ja ziemas ir «uz robežas» – sak’, var šo nobeigt, bet pēc tam tikai tērēties vasaras. Skaidrs, ka ar tādām riepām mašīnas uzvedība uz ceļa ir sliktāka, bet, lai saprastu, kādā mērā, ekspertu grupa veica nelielu testu.

Nonēsāt līdz galam vai pāraut
Riepu sezonas jautājumsLasīt talāk

Kvēlsveces relejs
Jeb, kāpēc neiedarbinās dīzelis


Pareizi mēdz teikt, ka stiprs sals atklāj slēptās auto problēmas. Un, kā jau mēs varākkārt minējām, nereti iemesls tam, ka normālā stāvoklī esošs dzinējs neiedarbinās, ir kaut kāds neliels pavadošais defekts. Arī ar vienu no mūsu redakcijas auto atgadījās līdzīgs gadījums.

Kvēlsveces relejs
Jeb, kāpēc neiedarbinās dīzelisLasīt talāk