sekojiet mums Facebook  
Parkošanās Vācijā

Pastāv uzskats, ka vācu auto bruacēji ir diezgan likuma paklausīgi. Tomēr bez CSn pārkāpumiem neizpaliek arī viņi. Viens no visizplatītākajiem pārkāpumiem ir nepareiza parkošanās. Daļēji tas notiek tā iemesla dēļ, ka bieži vien trūkst parkošanās vietu. Par situāciju stāsta viens mūsu līdzpilsonis, kurš jau kādu laiku dzīvo Vācijā.

Pirms kāda laika, vācu auto klubs ADAC, nopublicēja pārbaužu rezultātus par vācu parkošanās kompleksu ērtumu, un katrs ceturtais komplekss izgāzās. Iebraukšana-izbraukšana - neērta, griesti - zemi, parkošanās vietu platums - nepietiekams. Bildē redzams viens no parkingiem, kurš tika uzbūvēts salīdzinoši nesen: rampa ir ar slīpumu, siena - šķība, bet nesošā kolonna, vietas taupības nolūkos, atrodās uz sadalošās līnijas. Tiesa gan, no formālās puses, piekasīties ir diezgan sarežģīti, jo šis komplekss atbilst aktuāliem standartiem.

Maksas stāvvietas
meitenes
ugunsdzēsēju piebraukšana
mašīna var tikt evakuēta
bezmaksas parkošanās
auto
problēma ar parkošanos
nepareiza parkošanās
vācu auto bruacēji
Parkošanās
Parkošanās Vācijā

Riepu pāraušana: agrāk vai vēlāk
Daži fakti par riepām un temperatūru


Bez šaubām, ka automašīnas riepu pāraušana tiek veikta saskaņā ar laika apstākļiem – CSN ir noteikta pietiekoši liela laika atstarpe, lai to izdarītu. Sakarā ar to, vieni mēdz braukāt līdz pēdējam ar vasaras riepām, citi – pārauties laicīgi, lai būt gataviem ziemas satikšanai. Lai saprastu, kā tad ir labāk, ekspertu grupa veica nelielu riepu pārbaudi.

Riepu pāraušana: agrāk vai vēlāk
Daži fakti par riepām un temperatūru
Lasīt talāk

RDS iespējas
Ko nozīmē «dīvainās»
radio uztvērēja funkcijas


Mūsdienu auto magnetolu iestatīšanas izvēlnē ir daudz tādu funkciju, kuru jēga ne vienmēr ir saprotama. Dažas no komandām - «šifrējumi», kuri sastāv no diviem - trijiem burtiem ir RDS sistēmas, par kuru mēs stāstījām iepriekšējos numuros, funkcijas. Saprotams, ka ik dienas lietošanā ne visas tās ir nepieciešamas, tomēr dažas no funkcijām var būt visai noderīgas.

RDS iespējas
Ko nozīmē «dīvainās»
radio uztvērēja funkcijasLasīt talāk

Nedaudz par pulēšanu
Pulējums un aizsardzība


Ir pieņemts, ka ārzemju auto īpašnieki netaupa uz pulēšanas rēķina. Tieši šī iemesla dēļ, mašīnas, kuras tiek atvestas no ārzemēm, parasti izskatās svaigāk un to virsbūves stāvoklis ir labāks nekā mūsu īpašnieku spēkratiem. Jēga ir pareiza, taču definīcija ne visai. To, ko mēs, vienkāršoti runājot, saucam par pulēšanu, pareizāk būtu saukt par aizsargapstrādi. Lai labāk saprastu šo procesu nianses, mēs veicām nelielu pētījumu, kā arī vērsāmies pēc konsultācijas pie pulēšanas meistariem.

Nedaudz par pulēšanu
Pulējums un aizsardzībaLasīt talāk

Nedaudz par drošības spilveniem
40% pārliecība par 80% iespējamību


EuroNCAP kreš - testos daudzi automobiļi tradicionāli mēdz saņemt augstāko atzīmi par frontālo triecienu. Paralēli, dažas neatkarīgas laboratorijas Eiropā, ASV un Austrālijā veic savus «frontālos» testus analogiem spēkratiem – rezultāti izrādās ne tik iepriecinoši un netiek plaši publicēti. Kam ticēt?

Nedaudz par drošības spilveniem
40% pārliecība par 80% iespējamībuLasīt talāk