sekojiet mums Facebook
ASV ceļu sistēmas vēsture

Mēs stāstījām par automobiļu vadītāju braukšanas īpatnībām ASV. Arī šīs valsts ceļi ir atsevišķa stāsta cienīgi. Šodienas ASV ceļu sistēma - viena no vispilnīgākajām pasaulē, ceļu caurlaides spēju, to platuma un svara noslodzes un, protams, seguma kvalitātes ziņā. Protams, ka tā tas nebija vienmēr. Amerikas ceļi ir pārdzīvojuši garu evolūciju un divas reformas, pirms pārvērsties par to sistēmu, kuru mēs redzam šodien.

ASV maģistrāļu sistēma sastāda ne vairāk par 4% no kopējā ceļu garuma, taču nodrošina vismaz 40% no kustības.

US formāta ceļu apzīmējumu zīmes.
Tā tiek apzīmēti I (Interstate) formāta ceļi.

Ceļiem pilsētās, parasti ir kabata vai atsevišķa josla pagriezienam pa kreisi - tas ievērojami atslogo kustību.

Ceļi tiek aprīkoti ar mastiem, uz kuriem ir uzstādīti gaismekļi, ar vairākām spuldzēm. Masti ir diezgan augsti, taču spuldzi nomainīt ir diezgan vienkārši: vajadzības gadījumā, viss gaismeklis tiek nolaists ar trosēm uz leju kā karogs no karoga kārts.

Viena no prāmju pārceltuvēm, kuru valstī ir vairāki desmiti.

Uz daudziem ceļiem standartsituācija - no rīta sastrēgums uz vienu pusi, bet vakarā uz otru. Par problēmas risinājumu varētu kalpot lieka josla vajadzīgajā virzienā. Nereti tādos gadījumos uz ceļiem ir reversīvā josla, kura paredzēta reversīvai kustībai, bet kustības viirzienu uz tās regulē luksofors. Taču, kā rāda prakse, tad reversīvā josla - diezgan bīstama lieta: uz tām notiek liels frontālo sadursmju skaits. Uz šī fona interesanti izskatās amerikāņu inžinieru izstrāde, kuri piedāvāja izmantot tā saucamo sadalīšanas barjeru, kurš atgādina rāvējslēdzi. Lai pārliktu barjeru starp joslām, ir radīts speciāls auto (sk. foto). Barjeras pārlikšanas process norit 10 km/h ātrumā. Uz doto brīdi tehnoloģija tiek testēta uz Interstate 15 maģistrāles Kalifornijā. Ja izstrāde parādīs sevi normāli, tad ir augsta iespējamība tam, ka tamlīdzīgas reversīvās joslas parādīsies uz citiem ASV ceļiem.

Ko vēl palasīt:
Mācību mototūrisms
Ekspress atskaite par braucienu
Rīga - Usma - Rīga
 
Kā mēs jau stāstījām, viens no mūsu autoriem izgāja apmācības vienā no Rīgas motoskolām. Šī motoskola, papildus parastai sagatavošanas programmai, piedāvāja diezgan interesantus papildus pasākumus. Runājot konkrētāk, mototūrismu. Pēc būtības, tā ir tā pati braukšana instruktora vadībā, tikai nevis parastā, kuru ierobežo laiks un mācības programmas apjoms, bet gan īstā, «dzīvā». Citiem vārdiem sakot, reāls moto brauciens.
 
Lasīt talāk
Pie stūres pa Bulgāriju
Atsevišķu momentu ekspress-apskate
 
Radās izdevība doties komandējumā uz Bulgāriju, kura ietvaros tika daudz braukāts pa valsti, pamatā - pa piekrasti. Mēs dalāmies savos iespaidos par šo braucienu.
 
Lasīt talāk