sekojiet mums Facebook
Lāzerlukturi
Šodiena un perspektīva

Atmiņā nāk pagājušā gadsimta 90. gadi, kad ksenona lukturi bija premium-klases automobiļu lieta. Šodien ksenona gaismu savai mašīnai var uzstādīt jebkurš autoīpašnieks - tik ļoti izplatīta un pieejama kļuva šī opcija. Šo pašu ceļu iet gaismas diožu optika. Lāzerlukturi pagaidām ir kas jauns, taču tas ir tikai uz laiku. Kādas tieši ir šo lukturu priekšrocības un kāpēc daudzi auto vadītāji tos izmanto?

Lāzerlukturi

Lūk, viens no lāzerlukturu uzbūves variantiem, BMW i8 piemērā - tas ir viens no pirmajiem sērijveida automobiļiem, uz kuriem tiek izmantota šāda priekšējā optika. Katra luktura korpusā, ir izvietoti trīs lāzerstarojuma avoti, katra avota jauda ir 1 W. Ar spoguļu sistēmas palīdzību, stari tiek vesti uz elementu no fluoresentā materiāla, kā rezultātā rodas balsts spīdums, no kura veidojas gaisma kūlis.

Lāzerlukturi
Lāzerlukturi
lāzerstarojums - monohroms un koherents
lāzera gaismas stara apgaismojuma spēks
tuvās gaismas
lāzera lukturu enerģijas patēriņš
ksenons
ksenons
xenon
xenon
halogēniem lukturiem
tūninga komplekti

Ar auto pa Itāliju
Dažu momentu īsa apskate


Ceļot allaž ir interesanti, bet it īpaši ar auto. Viens no visinteresantākajiem virzieniem ir Itālija. Tiesa, pārvietojoties ar automobili pa šo valsti, derētu zināt dažas nianses.

Ar auto pa ItālijuLasīt talāk

KASKO neizmaksāšana
Kā var palikt bez kompensācijas –
piemērs no dzīves


Viens auto īpašnieks nesen iekļuva ceļu satiksmes negadījumā (CSN). Esot bez vainas, beigās viņš tika atzīts par vainīgo avārijā, samaksāja sodu un, turklāt, palika bez KASKO kompensācijas. Aizsteidzoties notikumiem uz priekšu, pateiksim, ka, uz šodienu, šīs ne būt nav vienīgais zināmais tamlīdzīgais gadījums.

KASKO neizmaksāšanaLasīt talāk

Uz ko ir spējīgs automobīļu
ugunsdzēšamais aparāts?

Nedaudz teorijas un pārbaude praksē


Auto aizdegšanās mēdz notikt reti un tas ir labi. Slikti ir tas, ka tad, kad tas tomēr notiek, mēs apjūkam un nezinām, ko darīt. Veiktā vadītāju aptauja diemžēl apstiprināja šo faktu.

Uz ko ir spējīgs automobīļu ugunsdzēšamais aparāts?Lasīt talāk

Vienreizējās automašīnas
Tendences, perspektīvas un fakti


Ražošanas pašizmaksu samazinājums – uz šodienu viens no galvenajiem uzdevumiem daudziem automobiļu ražotājiem. Medaļas otra puse – spēkrati arvien vairāk paliek «vienreizēji». Un tas, kas mums šodien ir – tikai sākums.

Vienreizējās automašīnasLasīt talāk