sekojiet mums Facebook
Bagāžnieki uz jumtu

Dažādas palīgierīces, kravu pārvadāšanai automobilim no ārpuses, mūsu tirgū ir jau labu laiku. Taču neskatoties uz to, daudzi autoīpašnieki nebija saskārušies ar šīm ierīcēm, un tāpēc ir likumsakarīgi, ka viņiem rodas jautājumi attiecībā uz šo tēmu. Atbildēt uz šiem jautājumiem palīdzēja Jānis Dreiže - kompānijas, kura specializējās dotajā nozarē, pārstāvis.

parastais jumtas bagažnieks
Bagaznieki uz jumtu aerodinamisks jumtas bagažnieks
deres citam spekratam
Bagaznieka sitprinajumus
plastika transporta kaste

Lūk - dažādu augšējo bagāžnieku stiprinājuma piemēri uz tā saucamo līdzeno jumtu. Uz pirmās bildes - bagāžnieks no nedārgas sērijas, uz otras bildes - augstākas cenu grupas bagāžnieks. Abi tie ir droši. Cenas atšķirību nosaka tas, ka nedārgai sērijai nav ātro stiprinājumu, ārēji bagāžnieks izskatās ne tik estētiski, bet kvadrātveida aerodinamika padara to nedaudz trokšņaināku. Ja šīs aerodinamiskās atšķirības arī ietekmē degvielas patēriņu, tad diezgan minimāli. Jebkurš bagāžnieks uz jumta noved pie devielas patēriņa paaugsitnāšanās, taču atšķirība,, patēriņā ziņā starp parasto un plūdlīniju modeli būs 100...300 gramiem uz 100 kilometriem.

stiprinajums divritenim
stiprinajums divritenim
Bagaznieks – stiprinajumu un skerssiju komplekts Bagaznieki uz jumtu
kravu parvadasanai

Ir automobiļi, uz kuriem nostiprināt augšējo bagāžnieku ir diezgan problemātiski. Šai grupai ir pieskaitāmi spēkrati ar slīpu (piemēram, Subaru Tribeca), nesimetrisku (piemēram, Toyota HiAce), vai īsu jumtu. Pareizāk sakot, uz īsu jumtu bagāžnieku var uzstādīt, taču tas ir riskanti. Vēl viena problemātiska grupa – daži trīsdurvju automobiļi, kuriem nav nedz reilingu, nedz stiprinājumu punktu. Tādos gadījumos, var tikt uzstādīts bagāžnieks ar trim ķepu pāriem: divi priekšējie pāri aizķeras aiz durvju ailēm, bet trešais pāris vienkārši balstās uz jumtu (sk. foto). Ir arī auto, uz kuriem speciālisti ne īpaši iesaka stiprināt jumta bagāžnieku, piemēram, uz atsevišķām mašīnām, kurām nav durvju rāmju. Kā piemērs ir iepriekšējo paaudžu Subaru Impreza. Iemesls ir vienkāršs: virsbūves stingrums nav pietiekms, virsbūve «spēlē» uz nelīdzenumiem un bagāžnieka stiprinājumu ķepas var sabojāt durvju stiklus.

vairaki varianti
no automobila arpuse
Attistitako seriju bagaznieks
Jumtu veidi
Jumts ar udeni novadamam malam
auto ar apalo jumtu vitne
masinas ar stirpinajumu punktiem
atseviski Renault modeli
Mikroautobusiem stiprinajumu punkti
spekrati ar reilingiem
masinas bagaznieks
noradit jumta veidu
bazes modelis
bagaznieks prieks jumta

Slēptās dzinēja problēmas
Pārsteigumi pēc lietota auto iegādes


Nekorektā auto remonta vai apkalpošanas sekas, bieži vien, parādās tikai pēc laika. Gadās lietas, kuras, pērkot lietotu mašīnu, praktiski nav iespējams pamanīt. Un, arī pēc tam ir grūti noteikt patieso defekta cēloni. Pirms neilga laika, divi pazīstami automobilisti saskārās ar tamlīdzīgu parādību.

Slēptās dzinēja problēmas

Pārsteigums no štata imobilaizera
Gadījums no prakses


Diezgan bieži automobilī ne no šā, ne no tā rodas kāds defekts, kura iemesla atrašanai ir nepieciešams kārtīgi palauzīt galvu. Ne tik sen, interesants tamlīdzīgs gadījums notika vienam pazīstamajam Mitsubishi Carisma īpašniekam.

Pārsteigums no štata imobilaizera

Kondicioniera skriemeļa gultnis
Blakus skaņas no zem motora pārsega


Pavasara sākumā, viens auto īpašnieks ievēroja, ka, darbojoties dzinējam, no motora pārsega apakšas nāk nesaprotams dobjš troksnis. Spēkrats tika aizdzīts uz servisu, kur mehāniķi noteica, ka «gaudo» kondicioniera skriemeļa gultnis: tas ir nolietojies un jāveic tā nomaiņa. Īpašnieks nespēja tam noticēt: kā kaut kas tāds varēja notiks, ja ziemā kondicionieris, praktiski, netika ieslēgts?

Kondicioniera skriemeļa gultnis

Pārveidotājs no 12 uz 220 voltiem
Dažas nianses un cenas


Ar vien vairāk paliek dažādas elektro ierīces, kuras ir nepieciešams ņemt sev līdzi auto. Piemeklēt katram no tiem lādējamo ierīci no borta tīkla – rūpju pilna lieta. Vienkāršāk ir iegādāties pārveidotāju, kurš pārveidos auto 12 līdzstrāvas voltus 220 «rozetes» maiņstrāvas voltos.

auto pārveidotājs