sekojiet mums Facebook
Sievietes dragreisā
Tiek veltīts starptautiskai sieviešu dienai

Jau labu laiku atpakaļa autosports pārstāja būt tikai par vīriešu sporta veidu. Sievietes piedalās rallij-reidos, Formulā-1, un pat tik specifiskās sacīkstēs kā dragreiss - braucienos uz ceturtdaļjūdzi. Pirmā sieviete, kura šinī sacīksū veidā saņēma licenci, bija Širlija Maldaunija. Taču viņa ir pazīstama ne tikai ar šo faktu, bet arī ar savu patieso aizrautību ar autosportu un tādu gribas spēku, ar kuru ne katrs vīrietis varēs lepoties.

Širlija interesējās tikai pr automobiļiem
Sievietes piedalās rallij-reidos jaunais automehaniķis
aparātu priekš dragreisinga
sēdās pie dragstera stūres
legalizēt šo sporta veidu
turpināja piedalīties sacencībās
braucot ar aptuveni 400 km/h uzvarēja rudens sērijā
piedalījās dragreisa sacīkstēs
karjeru dragreisingā
braucienos uz ceturtdaļjūdzi
piedalījās ārpus kvalifikācijas
vecs automobilis pārbūvēts garāžas apstākļos
pirmās sacīkstes
dragresings guva arvien lielāku popularitāti iegūstot vairākus čempiona titulus
National Hot Rod Asociation
Top Fuel
iekļuva avārijā izbraukt ceturtdaļjūdzi
karjeru dragreisingā
piedalījās dragreisa sacīkstēs
Formulā-1
Širlija Maldaunija

Savu sportistes karjeru dragreisingā Širlija Maldaunija iesāka 18 gados, bet noslēdza 68, izejot caur daudziem pŗabaudījumiem. Ne katrs vīrietis-autobraucējs var lepoties ar tādu uzticību iemīļotajam sporta veidam, un tādu gribas spēku.

Širlija Maldaunija
Ko vēl palasīt:

EuroNCAP zvaigznīšu atlūzas
Liels + mazs: trieciena aritmētika

Automobiļu drošība mūsdienās ir tāda pat prece kā, piemēram, klimata kontroles opcija. Tāpēc nav jābūt pārsteigtiem par to, ka auto ražotāji iegulda lielu naudu un spēkus dažādās drošības sistēmās, bet pēc tam lepni izliek apskatei zvaigžņotos kreš testu, pēc EuroNCAP metodēm, rezultātus. Mēs piekrītam, ka drošības sistēmas ļauj izvairīties no nepatikšanām avārijās, bet uzlabotās – arī no pašām avārijām, taču dzīvē, bieži vien, viss iznāk ne tik gludi kā kreš testos, it īpaši, ja runa iet par nelieliem spēkratiem. Kur slēpjas iemesli?

Lasīt talāk

Priekšējās piedziņas vēsture
Daži interesanti fakti

Tiek uzskatīts, ka pirmais priekšējās piedziņas automobilis bija Citroen 7CV, kurš ir plašāk zināms kā Citroen TA (Traction Avant - franču valodā «priekšējā piedziņa»). Šis auto tika izlaists 1934. gadā, un tas tiešām kļuva par pirmo masveida Eiropas automobili, ar priekšējo piedziņu. Tomēr tas nebija pirmais pasaulē.

Lasīt talāk