sekojiet mums Facebook  
 
  Virsbūves ģeometrija  
 

Kā zināms, jo vecāka ir mašīna - jo augstāka iespēja, ka tai ir bijis kāds virsbūves remonts. Un, ja sīka defekta nekvalitatīvs remonts sliktākajā gadījumā izraisīs salabotā posma paātrināto koroziju, tad virsbūves ģeometrijas bojājumi izraisa nopietnākas sekas.

 
 
 
 
ļoti bieži deformētu virsbūvi var atklāt jau šajā etapā  
 
savirzes-sagāzuma pārbaude

Nenāks par skādi pārbaudīt ģeometriju uz speciāla stenda, vedot sarunas ar apdrošināšanas kompāniju pēc CSN. Jo apdrošināšanas eksperts, veicot apskati, var neievērot slēgtos defektus. Piemēram, deformēto garensiju. Līdz ar to arī kompensācija būs nozīmēta saskaņā ar pamanītajiem defektiem.

 
 
zāģēšanas pēdas lukturu stiprinājumu atverēs  
 
nevienmērīgs riepu nolietojums  
 
Par deformāciju virsbūvē liecina arī nevienāds attālums starp riteņiem  
 
mašīnu jūtami velk uz sānu

Bet, lūk, viens no veidiem, kā atjauna virsbūves ģeometriju.

 
 
spēkrats ir bijis remontēts nekvalitatīvi  
 
jebkuras ārēji redzamas virsbūves remonta sekas  
 
Var rasties problēmas ar spēkrata vadāmību augstā ātrumā  
 
ģeometrijas novirzes gadījumā intensīvāk nolietojas gumija un piekares detaļas  
 
tvnet  
 
meitenes  
 
vk.com  
 
Virsbūves ģeometrija  
 
 

Automobiļa ar Keyless–Go
aizdzīšanas sarežģījumi


Arvien vairāk kļūst automobiļu ar Keyless-Go bezatslēgas piekļuves sistēmu. Kā rāda prakse, tad tādas automašīnas tiek aizdzītas diezgan veiksmīgi. Taču, tāda spēkrata īpašniekam ir iespēja sarežģīt aizdzinējiem uzdevumu. Paņēmiens ir diezgan vienkāršs, bet elektronikas meistaru žargonā tas saucas «pārpinēšana» (kontaktu vietu maiņa štekerī).

Automobiļa ar Keyless–Go
aizdzīšanas sarežģījumiLasīt talāk  
 
 
 
 

Vējstiklu remonts
Nedaudz par to, kā tas tiek darīts


Ja uz vējstikla ir robs vai plaisa, tad pastāv liela tehniskās apskates neiziešanas iespēja. Stikla nomaiņa – nav lēts prieks, tomēr ir arī risinājums, kurš neprasa tik lielus tēriņus – remonts. Bet, sakarā ar to, ka šī tehnoloģija, uz pirmo acu uzmetienu, šķiet nedaudz fantastiska, mēs nolēmām tikt skaidrībā par to, kā tas tiek darīts.

Vējstiklu remonts
Nedaudz par to, kā tas tiek darītsLasīt talāk  
 
 
 
 

ESP paradoksi
Stabilizācija vai tieši pretēji


Bez šaubām, ka dažādas kursa stabilitātes elektroniskās sistēmas ir diezgan noderīgas. Taču gadās arī tā, ka sistēma izrēķina kaut ko pa savam. Un vadītājs, kā atbildi uz savām darbībām, gaidāmā rezultāta vietā, saņem ne gluži to, ko vēlējās.

ESP paradoksi
Stabilizācija vai tieši pretējiLasīt talāk  
 
 
 

Hibrīdu tūnings Latvijas gaumē

Vienā auto izstādē mēs ieraudzījām hibrīdu Toyota Prius, kura deklarētais vidējais degvielas patēriņš ir tikai 0.7 l/100 km. Mašīna nav ražota sērijveidā: tās piestrādi veica vienas Rīgas firmas speciālisti. Mēs painteresējāmies, kā izdevās panākt tādus rezultātus un cik lielā mērā deklarētie skaitļi atbilst patiesībai?

Hibrīdu tūnings Latvijas gaumēLasīt talāk