sekojiet mums Facebook
Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Sānu bīdāmo durvju slēdža darbspēju atjaunošana.

Piemēram, pirmās paaudzes Renault Kangoo sānu bīdāmās durvīm piemīt īpatnība slikti aizvērties salā. Viegli atveroties, tās vairāk nefiksējas ailē. Vienīgais veids, kā tās aizvērt – piespiest un nolaist fiksatora pogu. Problēmu var novērst, ieeļļojot aizvēršanās mehānismu un trosītes no iekšējās puses.

Izskatītas arī dažas bīdāmo durvju konstruktīvās īpatnības, kuras spēj izraisīt problēmas, kas ir viegli novēršamas mājas apstākļos.

Iekšēja apšuvuma noņemšana

Pirms darba sākuma ir vēlams palasīt konkrētā modeļa instrukciju (Service Manual). Priekš kam, ja viss tā pat ir skaidrs? Lai izvairītos no pārsteigumiem, apslēptu stiprinājumu (skrūvju, kniedu u.c.) veidā, kuri droši tur paneļa fragmentu, kad visa pārējā detaļa ir jau noņemta. Ir svarīgi atcerēties, ka panelis var maksāt vairākus desmitus vai pat simtus Eiro.

Ja mašīna stāvēja salā, tad salonu ir ieteicams uzsildīt līdz istabas temperatūrai. No aukstuma plastmasa paliek trausla un paaugstinās plaisu izveidošanās risks.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Kangoo zem roktura ir noslēpta nestandarta formas skrūve, kuras priekšējā daļa palīdz savienot atveri uz roktura ar stiprinājuma atveri. TORX tipa galviņas kļūst arvien populārākas. Ja priekš vienkārša lietotāja to skrūvēšana ar vienkāršo skrūvgriezi – vienkārši slikta prakse, tad, ieraugot kaut ko tādu servisā, ir pamats aizdomāties par meistara kompetenci, kurš bojā klienta stiprinājumu un lauž darba devēja instrumentu.

Pirmkārt, vienmēr tiek atskrūvētas skrūves – tās turās nesalīdzināmi drošāk par kniedēm. Ja kniedes iziet viena pēc otras, tad saskaroties ar skrūvi, process apstāsies un noņemamā detaļa var salūzt. Nav fakts, ka salauzto detaļu izdosies iegādāties šrotā. Tur mašīnas reizēm tiek izjauktas ne visai uzmanīgi un ne vienmēr tur ir speciāls instruments. Līdz ar to, ja arī idzodies atrast paneli, tad ir liela iespējamība, ka tas būs jau salauzts.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Profesionālo montāžas stieņu komplekts, iekšējās apdares plastmasa detaļu noņemšanai un pastmasa kniedu izvilkšanai. Lai kāda arī nebūtu instrumenta cena, tas – lētāks nekā jebkura detaļa, kuru ar tā palīdzību var noņemt nesalaužot.

Ērts izliekums nodrošina labu sviru pat ierobežotā platībā. Izturīga plastmasa samazina risku saskrāpēt virsbūves elementus, nelokas un nelūzt. Īpašas ievērības cienīgs - darba virsmas platums. Atšķirībā no skrūvgrieža, pielietojamais spēks vienmērīgi tiek sadalīts pa lielu laukumu, daudzreiz samazinot risku salauzt noņemamo detaļu.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Lēni un akurāti, vienu pēc otras izvelkam sakniedes, cenšoties minimāli atliekt paneli un maksimāli palielināt spēka pielietošanas laukumu.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Izņemot skrūvi, iekšējo durvju rokturi notur arī atsperotās mēlītes. Montēšanas stieni ir nepieciešams izbāzt dziļāk un vairāk pielietot spēku. To ir jādara pakāpeniski, vairākos piegājienos. Var mēģināt izbāzt montēšanas stieni tieši zem rokturi.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Noņemot paneļus, lai nesaplēstu, ar to pašu instrumentu līmējam nost uzlikas. Ja oriģinālā līme – izžuva, tās pēc tam var uzlīmēt ar silikonu (bez etiķa, kuru nedaudz kādreiz pievieno, lai nerastos pelējums. Tomēr tas rada rūsu). Svarīgi – nepārcensties, lai vēlāk uzlikas varētu noņemt bez bojājumiem.

Eļļošana

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Bez šarnīriem un citām kustīgām daļām, slēdzenē ir vērts pievērst uzmanību trosītēm. Attēlā redzamas divas trosītes. Horizontāli izvietotā – apsegta ar putekļu nogulsēm, kas var būt par iemeslu slēdzenes nenostrādāšanai. Putekļi notur mitrumu, salā ūdens ar putekļiem piesalst pie trosītes, palielinot tās diametru. Atverot durvis, trosīte ievelkās apvalkā, slēdzis atveras. Tad ar atsperes spēku nav gana, lai atgrieztu to izejas stāvoklī, un slēdzene netaisās ciet.

Ideālā variantā, visas slēdzenes daļas ir jānoņem, jātīra, jāeļļo un jāpiesūcina ar smērvielu (penetration oil) vai kaut ko līdzīgu WD40. Trosītes ir jātīra un jāeļļo visā to garumā (mitrums var sasalt kaut kur pa vidu). Reizēm var iztikt bez izjaukšanas. Problēmas novēršanai pietiek ar bīdāmo daļu eļļošanu un no zem aptinuma izvirzīto trosītes galu mazgāšanu.

Trosītes ir jāskalo no divām pusēm, un tas jādara stāvoklī, kad tās maksimāli iziet no aptinuma: no vienas puses – kad rokturis ir pacelts, bet no citas – kad nolaists. Ja WD40 eļļošanas īpatnības nav tās labākās, tad iesūkšanās spēja, pielietošanas ērtums, antikorozijas īpatnības un cena tādu sastāvu padara par labu izvēli, kad ir nepieciešams cīnīties ar netīrumiem un rūsu.

Svarīgi atīmēt, ka WD40 uz pusi sastāv no dearomatizētā uaitspirita, kurš ne tikai lieliski notīra netīrumus un eļļu, bet tam arī piemīt vāja smaka, kas ir svarīgs faktors, izmantojot to auto salonā. Tādējādi, puse iztvaikos, daļa aizies šķirbās starp detaļām un trosīšu šķiedrām, izspiežot ūdeni un radot pretrūses pārklājumu. Atlikusī daļa notecēs, neradot uz detaļām biezu netīrumu slāni.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Atšķirīgas pēc īpatnībām, cenas un izmantošanas ērtuma iekļūstošās smērvielas. Ir svarīgi ievērot piesardzību, lai izsmidzinātāja ieliekamā caurule nokrītot neiekristu kaut kur, no kurienes to būs grūti dabūt ārā un neiespējami atstāt. Atcerieties, strādājot ar aerosoliem, speciālās brilles palīdzēs izvairīties no nelaimes gadījuma.

Iekšējo paneļu noņemšana un bīdāmo durvju īpatnības
Kā nesalaužot noņemt iekšējā apšuvuma paneļus

Bīdāmo durvju šarnīri ir ļoti jūtīgi pret aizsērējumu. Brīdī, kad durvīm jāstājas ailē, to uzdevums – nodrošināt durvju virzības vektora izmaiņas no paralēla attiecībā pret mašīnu uz kustību uz iekšu. Tāda strauja virziena maiņa noved pie liela enerģijas zuduma, un papildus berze šarnīros izraisa aizvēršanos ne līdz galam.

Bīdāmo durvju virzītāju tīrībai arī ir liela loma to darba stabilitātē. Virzītājus nevajadzētu ieeļļot, jo pie eļļas līp klāt putekļi un smiltis. Skritulīši, kuri kustās pa virzītājiem, var būt izgatavoti no plastikāta, ar zemu noturību pret vielām, kuras satur smērviela.

Pietiek ar virzītāju iekšējo daļu noslaucīšanu ar sausu, tīru lupatu. Labāk ir attūrēties no kārdinājuma un mazgājot nemēģināt tos izpūst ar augsta spiediena stūrklu. Dažos modeļos, pa virzītājiem kustās neapkalpojamie gultņi, un ūdens var izskalot smērvielu vai/un iedzīt tur netīrumus un smiltis.

Visi aprakstītie darbi neprasa speciālu sagatavotību un var tikt izpildīti pastāvīgi, bez augsti kvalificēta autoservisa personāla piesaistīšanas.

Kāpēc GPS melo

Daudzi navigatoru vai GPS–trakeru, vai navigatoru īpašnieki, regulāri saskaras ar to, ka, bieži vien, patiesais objekta stāvoklis ne gluži sakrīt ar to, ko rāda ierīce. Kāda iemesla dēļ tas tā notiek un cik lielas mēdz būt novirzes?

Kāpēc GPS meloLasīt talāk

Variatora tipa ātrumkārba
Ar ekspluatāciju saistītie jautājumi


Arvien vairāk uz mūsu ceļiem kļūst auto ar bezpakāpju variatoriem un sakarā ar šīm «kārbām» mums tiek uzdoti dažādi jautājumi. Piemēram, vai ir vērts pirkt auto ar tāda tipa ātrumkārbu? Kāds ir to vidējais resurss? Ar kādām grūtībām un izmaksām var nākties saskarties ekspluatācijas procesā? Lai atbildētu uz visiem šiem jautājumiem maksimāli korekti, mēs vērsāmies pie speciālista kompānijā, kura nodarbojas ar automātisko transmisiju remontu.

Variatora tipa ātrumkārba
Ar ekspluatāciju saistītie jautājumiLasīt talāk

Automātiskā ātrumkārba
Jautājums - atbilde


Luk, daži jautājumi, sakarā ar automātiskajām trasmisijām.

Ir pieņēmums, ka daudzu automobīļu ātrumkārbām nav nepieciešams veikt eļļas nomaiņu un tā ir paredzēta visam kalpošanas laikam - tā pat ir rakstīts ražotāja rokasgrāmatā.. Tomēr mehāniķi iesaka veikt eļļas nomaiņu. Kam ir taisnība?

Automātiskā ātrumkārba
Jautājums - atbildeLasīt talāk

Kāpēc sasalst antigēls
Interesants atgadījums no dzīves

Tuvojoties aukstam laikam, daļa dīzeļauto īpašnieku sāka iepirkt antigēlus. Uz šī fona, mums nācās dzirdēt visai interesantas domas par šo līdzekli. Viens auto īpašnieks sacīja: «Nekādus antigēlus iekšā neliešu. Nezinu, no kā tie tiek gatavoti, taču es negribu, lai man no tiem sasaltu dīzeļdegviela.» Kā tad tā sanāk? Jo antigēlu uzdevums ir pilnīgi pretējs. Kāpēc īpašniekam radās tāds viedoklis?

Kāpēc sasalst antigēls
Interesants atgadījums no dzīvesLasīt talāk