sekojiet mums Facebook

 
Toyota Corolla / Auris
Desmitā paaudze (E140, 2006...2013)
Ekspluatācijas nianses

Toyota Corolla un uz tās bāzes veidotais hečbeks, kurš ieguva nosaukumu Auris - viens no vis-
populārākajiem mūsu sekundā-
rajā tirgū automobiļiem. Modelis tiek uzskatīts par diezgan veiks-
mīgu un izturīgu. Tomēr atsevišķi trūkumi spēkratam, protams, ir.

No ārpuses un iekšpusē

Virsbūves pretrūsas pārklājums, pats par sevi - nav slikts, tomēr pieviļ plānais un ne tas izturīgākais lakas-krāsas slānis. Robi uz krāsas parādās viegli un krāsot labāk ir negaidot, savādāk tie ātri sāk rūsēt.No sīkajiem defektiem - ar laiku reizēm sāk ieklemēt stikla pacēlāju pogas un motoriņi, kā arī bagažnieka slēdzis. Arī lukturu mazgātāji, izbīdoties uz priekšu, var ne vienmēr atgriezties sākotnējā stāvoklī: to mehānismi ir jūtīgi pat pret nelielu piesārņojumu, bet, lai tiktu tiem klāt, ir nepieciešams noņemt bufera apdari.

Pirms kāda laika, daži Toyota modeļi tika masveidā atsaukti dēļ problēmām ar gāzes pedāli. Tas skāra arī līdz 2010. gadam ražotos Corolla / Auris. Nolietošanās dēļ, berze pedāļa stiprinājuma šarnīrā pieaug, pedālis paliek stingrāks, un reizēm ieklemē daļēji iespiestā stāvoklī.Pirmās pazīmes - iespiestais pedālis lēni atgriežas sākotnējā stāvoklī.

Dzinēji

Benzīna motori kopumā ir izturīgi. Protams, ka tie jau vairs nav iepriekšējie dzinēji, kuri varēja nobraukt miljons kilometrus. Cilindru bloki motoriem ir no alumīnija, jeb kā tagad saka - vienreizējie. Tomēr neskatoties ne uz ko savus 300 km agregāts kalpo.

Toyota Corolla / Auris
 

Neatkarīgi no tā, kur spēkrats tika salikts - Anglijā vai Turcijā, lakas-krāsas pārklājuma biezums varētu būt labāks. Robus līdz metālam labāk aizkrāsot uzreiz, savādāk tie ātri sāks rūsēt.

Toyota Corolla / Auris  

Salons ar laiku var sākt čīkstēt. Visvairāk izmantojamo pogu segums noberžās pēc 4...5 gadiem. Sēdekļu auduma apšuve nereti izstiepjās un saburzās.

 

Galvenais - netaupīt uz eļļas kvalitātes un nepārsniegt tās nomaiņas intervālu, kas ir 10 tūkst. km. Ja šo ieteikumu ignorēt, pastāv risks, ka iestrēgs virzuļu gredzeni un izies no ierindas gāzes sadales mehānisms VVT-i.

Raksturīgākie 1.4 l motora defekti - eļļas sūce caur priekšējo kloķvārpstas blīvslēgu, no zem vārsta vāciņa un paliktņa blīves pēc 80...100 tūkst. km. Dzinējam ar tilpumu 1.6 l nereti tek eļļa caur spiediena devēju. Reizēm problēmas novēršanai pietiek ar pievilkšanu, bet, ja tas nelīdz, var izmantot vītnes hermētiķi. Mašīnām, kuras ir ražotas pirms 2009. gadam, pēc 60 tūkst. km sāk tecēt pompa. Starp citu, pompa un ģenerators ir kritiski pret pievadsiksnas nostiepi - tā tiek regulēta manuāli un, ja siksna ir pārāk nostiepta, diezgan ātri sāk gaudot gultņi. Dīzeļiem pēc 60 tūkst. km ir bijuši gadījumi, kad hermētiskumu zaudē degvielas sūknis.

Degvielas aparatūra - vispār nav tā izturīgākā un diezgan jūtīga pret dīzeļdegvielas kvalitāti. Tāpēc degvielas filtru labāk mainīt nevis reizi 60 tūkst. km, kā to iesaka ražotājs, bet vismaz divreiz biežāk.

Transmisija

Ar ko speciālisti iesaka nepīties - tās ir versijas, kuras ir aprīkotas ar robotizēto PK, kuras nosaukums ir MMT (Multimode Transmission). Problēmas ar kārbu rodas vismaz tik pat bieži kā Volkswagen 7-pakāpju robotizētai DSG. Arī gaitā šī transmisija uzvedas visai raustīti. Sajūgs «robotam» var iziet no ierindas jau pēc 50…70 tūkst. km.

Elektropiedziņas aktuators slikti iztur temperatūras svārstības un var atteikt tieši gaitā. Bez tā, transmisijas elektroniskā vadības bloka programēšana varētu būt labāka. Mehāniskās PK - diezgan izturīgas. Četrpakāpju «automāts» - lai arī ir novecojušas konstrukcijas (1999. gada), toties pie pareizas apkopes arī nerada problēmas un spēj nokalpot 250…300 tūkts. km bez nopietna remonta.

Gaitas daļa

Gaitas daļa mašīnai - nav tik izturīga kā 9. paaudzes priekštecim, tomēr kopumā ir daudz-maz izturīga un nav īpaši sarežģīta apkopē. Aizmugurējā piekare spēj gadiem iztikt bez remonta. Pirmo izlaiduma gadu mašīnām, priekšējo statņu balsta gultņi reti kad iztur vairāk par 50...60 tūkst. km, bet stabilizatoru statņi un ieliktņi kalpo ap 30...40 tūkst. km. Amortizatoriem resurss var sasniegt 100 tūkst. km, bet rumbas gultņiem - līdz 150 tūkst. km.

Bremžu mehānismus nebūtu slikti apkopt katrus 10 tūkst. km: suporti ir vāji aizsargāti, savāc netīrumus un sāk ieklemēt. Rezultātā rodas priekšlaicīga bremžu kluču un diksu nolietošanās. Ne labākā veidā pret mitrumu ir pasargāti ABS devēji, bet ierīču paneļa spuldzītes nostrādāšanas iemesls visdrīzāk ir to kontaktos.

Modeļa raksturīgais defekts - klauvējieni stūres vadībā. Iemesls - brīvgaita stūres vārpstā, dēļ ne tās veiksmīgākās konstrukcijas. Pēc 50...70 tūkts. km sasitās starpvārpstas rievsavienojuma izcilnis, bet pēc 80...100 tūkst. km parādās brīvgaita dēļ nolietošanās savienojumā ar elektromotora pastiprinātāja zobratu. Par iemeslu klauvējieniem var būt arī stiepnis, jeb pareizāk sakot - fluoraplasta ieliktņi uz vilcējstieņa izejas. Pats stiepņa mehānisms - diezgan ilglaicīgs, un spēj nokalpot līdz 200 tūkst. km.

Kopsavilkuma vietā

Kopumā, Toyota Corolla desmitā paaudze lai arī zaudē izturības ziņā saviem priekšgājējiem, tomēr uz daudzu klases biedru fona izskatās diezgan neslikti. Mašīna ar caurspīdīgu pagātni būs veiksmīgs pirkums gan lietošanas, gan ieguldījumu ziņā. Sekundārajā tirgū automobilis lēni krīt cenā, bet tāpēc ir iespēja to pēc tam pārdot kā saka ne par sviestmaizi. Bet iegādes brīdī izvēloties starp Toyota Corolla / Auris un konkurentiem, dažiem auto īpašniekiem rodas jautājums par to, vai mūsdienu Toyota patiešām ir tik ļoti labāka par daudziem analogiem, cik tā ir dārgāka.

 
 
 
 

Problēma ar Common Rail dīzeli
Gadījums no dzīves


Kā zināms, lai veiktu dīzeļa apkopi un remontu vispār, bet īpaši ar Common Rail sistēmu, ir nepieciešama noteikta kvalifikācija. Lūk, dzīvs piemērs tam.

Problēma ar Common Rail dīzeli
Gadījums no dzīvesLasīt talāk

Mūsdienu APK resurss

Pastāv viedoklis, ka mūsdienu automātiskās kārbas, ātrdarbībās vārdā, ir zaudējušas drošības ziņā. Cik lielā mērā tā ir patiesība?

Mūsdienu APK resurssLasīt talāk  

Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu


Vai tiesa ir tas, ka nepareizi noregulētas gāzes balonu iekārtas dēļ, izdeg GSM vārsti? Tamlīdzīgu jautājumu no auto īpašniekiem ir nācies dzirdēt diezgan bieži. Lai atbildētu uz to maksimāli korekti, mēs vērsāmies pie Romāna Popova, kurš pārstāv kompāniju, kura nodarbojās ar GBI uzstādīšanu un apkopi.

Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanuLasīt talāk

Kondicioniera antibakteriālā tīrīšana

Nepatīkama smaka no deflektoriem, darbojoties kondicionierim – diezgan izplatīta problēma. Lai cīnītos pret to, tiek veikta tāda procedūra kā antibakteriālā sistēmas tīrīšana. Pastāv vairāki šīs tīrīšanas veidi, bet, lai tiktu skaidrībā dotajā jautājumā, mēs vērsāmies pie kondicionieru jomas speciālistiem.

Kondicioniera antibakteriālā tīrīšanaLasīt talāk