Trešās paaudzes (C6) Audi A6
Ekspluatācijas nianses

Audi A6 trešā paaudze parādījās 2004. gadā un tika ražota līdz 2011. gadam, ar starpposma restailingu 2008. gadā. Vizuāli spēkrats nav tālu aizgājis no otrās paaudzes (C5), tomēr tehniskajā ziņā ir savas atšķirības. Sekundārajā tirgū automobilis ir gana populārs, taču neskatoties uz to, tam netrūkst savu mīnusu.

Trešās paaudzes (C6) Audi A6
Ekspluatācijas nianses

Bildē redzama pēcrestailinga versija. Ar vecumu, mašīnas ārējo izskatu reizēm bojā izblāvojušās hromētās detaļas un spožumu zaudējošie lukturi. Lukturu blīvējumi ar laiku zaudē savu hermētiskumu, iekšienē iekļūst mitrums un netīrumi. Tas negatīvi iespaido ne tikai lukturu uzvāžņus: versijām ar ksenonu, diezgan ātri zaudē savu spožumu lēcas. Vēl viena nepatīkama lieta, attiecībā uz lukturiem - gaismas diodes strēmelē gabarītuguņos, zem luktura, tiek pieslēgtas secīgi, un jebkuras vienas nodzišana nodzēš visu strēmeli.

spēkrats
hidrotransformatora bloķēšanas uzmava
mehāniskās PK Trešās paaudzes (C6) Audi A6
Ekspluatācijas nianses
turbokompresors
augsts eļļas patēriņš
degvielas kvalitāte

Salons diezgan ilgi saglabā savu ārējo izskatu: krēslu apšuve un stūre, parasti, izberžās ne ātrāk par 150...200 tūkst. km. Ņemot vērā konstrukcijas sarežģītību, elektorniskais pildījums reizēm sagādā pārsteigumus. Piemēram, ja pazūd kontakts bagažniekā izvietotajās ligzdās, var nodzist priekšējā paneļa monitors.

Kopējā TFSI motoru iezīme
cilindru bloki
Benzīna dzinēji
akulumatora nomaiņA
Elektronisko bloku
priekšējie spārni
motora pārsegs
virsbūve
virsbūves tērauda elementi
automobilis ir gana populārs
spēkrats
Audi A6 trešā paaudze
Audi A6

ASV auto izgāztuves

Pastāv uzskats, ka Rietumos ir viss labi un civilizēti. Tas ne gluži ir tā - cilvēki visās valstīs dzīvo visādi. Gan Eiropā, gan ASV ir tādas vietas, kura atgādina 90. gadu sākumu NVS provinci. Par vienu no tādām vietām - auto izgāztuvi Ņujorkā - stāsta bijušais mūsu līdzpilsonis, kurš šobrīd dzīvo ASV.

ASV auto izgāztuvesLasīt talāk

Lāzerlukturi
Šodiena un perspektīva


Atmiņā nāk pagājušā gadsimta 90. gadi, kad ksenona lukturi bija premium-klases automobiļu lieta. Šodien ksenona gaismu savai mašīnai var uzstādīt jebkurš autoīpašnieks - tik ļoti izplatīta un pieejama kļuva šī opcija. Šo pašu ceļu iet gaismas diožu optika. Lāzerlukturi pagaidām ir kas jauns, taču tas ir tikai uz laiku. Kādas tieši ir šo lukturu priekšrocības un kāpēc daudzi auto vadītāji tos izmanto?

LāzerlukturiLasīt talāk

Kondicioniera remonts
Piemērs no prakses un dažas
mūsdienu konstrukciju nianses


Mēs jau vairākkārt stāstījām par to, ka kondicioniera remonts var izrādīties dārgāks nekā sākumā bija plānojis automobiļa īpašnieks. Lūk, kārtējais tam apliecinājums.

Kondicioniera remontsLasīt talāk

Dzinēja pārkaršana
Nekorekta remonta sekas


Mēdz gadīties tā, ka nekvalitatīva remonta sekas neparādās uzreiz. Bet defekta iemeslu meklēšana, šādos gadījumos, dažreiz var likt palauzīt galvu. Lūk, tam kārtējais piemērs.

Dzinēja pārkaršanaLasīt talāk