sekojiet mums Facebook Hyundai i30 / Kia cee’d (2007…2012 i.g.)
Ekspluatācijas nianses

Atsevišķie autoīpašnieki pret korejiešu mašīnām izturas ar piesardzību: sak, kamēr tās ir jaunas, tās ir labas, bet ar vecumu problēmu būs ļoti daudz. Cik šīs domas ir pamatotas, attiecībā uz diezgan izplatītiem Eiropas sekundārajā tirgū pirmās paaudzes Hyundai i30 un tā dvīņubrāli Kia cee’d?

Hyundai i30 / Kia cee’d (2007…2012 i.g.)
Ekspluatācijas nianses
Eļļas noplūde Hyundai i30 / Kia cee’d (2007…2012 i.g.)
Ekspluatācijas nianses
Cilindru bloks
nekvalitatīva eļļa
gaisa filtrs

Bildē - pēcrestailinga versija. Lakas-krāsas segums - ne tas izturīgākais, viegli skrāpējās un atslāņojās no plastmasas detaļām. Versijām ar universāla virsbūvi, ārējo skatu arī var sabojāt reilngu rūsēšana. Mitruma ietekmē reizēm oksidējās stikla tīrītāju motoriņi, bet oksidējošo kontaktu dēļ var sākt niķoties piekto durvju elektroatslēga. Salonas ar vecumu sāk čīkstēt.

Cilindrs
Cilindru sienas
kloķvārpsta
kloķvārpstas pamatgultņa plānsiena
virzuļu gredzeni
Benzīna dzinēji
bagažnieka jumtiņš
apakšējās durvju maliņas
problēmas ar koroziju
rūsa
Virsbūve un salons
korejiešu mašīnAS
Kia cee’d
Hyundai i30

Trešās paaudzes (C6) Audi A6

Audi A6 trešā paaudze parādījās 2004. gadā un tika ražota līdz 2011. gadam, ar starpposma restailingu 2008. gadā. Vizuāli spēkrats nav tālu aizgājis no otrās paaudzes (C5), tomēr tehniskajā ziņā ir savas atšķirības. Sekundārajā tirgū automobilis ir gana populārs, taču neskatoties uz to, tam netrūkst savu mīnusu.

Trešās paaudzes (C6) Audi A6Lasīt talāk

Diagnostikas nianses
Piemēri no dzīves


Ne reizi vien tika runāts par to, ka diagnostikas procesā ir ļoti svarīga paša meistara kvalifikācija. Savādāk auto īpašnieks, labākā gadījumā, riskē samaksāt par to, ko nebija vajadzības remontēt. Lūk, daži interesanti piemēri no prakses, kurus mums pavēstīja viena auto servisa speciālisti.

Diagnostikas nianses
Piemēri no dzīvesLasīt talāk

Gāzes iekārtas
ekspluatācijas nianses

Kas ir vārstu eļļošana?


Automobilistu aprindās pastāv kļūdains viedoklis par to, ka atsevišķiem auto nav vēlams uzstādīt gāzes iekārtu. Lai rastu skaidrību šajā jautājumā, mēs vērsāmies pēc konsultācijas pie šīs jomas speciālistiem.

Gāzes iekārtas
ekspluatācijas nianses
Kas ir vārstu eļļošana?Lasīt talāk

Stūres pastiprinātājs
Hidraulika un elektrika

Vairums Latvijas autoparka auto ir aprīkoti ar hidraulisko stūres pastiprinātāju (HSP), taču pēdējo gadu laikā vieglajos auto arvien biežāk ir sastopams arī elektriskais stūres pastiprinātājs (ESP). Šajā sakarā mums tika uzdots jautājums: ”Kas ir labāks: elektrika vai hidraulika?”

Stūres pastiprinātājs
Hidraulika un elektrikaLasīt talāk