FORCH - autoķīmija autodarbnīcām - Trigers, SIA
 
 sekojiet mums Facebook

 

Land Rover Freelander II (2006...2014)
Ekspluatācijas nianses

Pirmās paaudzes Land Rover Freelander, pēc daudzu īpašnieku teiktā, nevarēja nosaukt par izturības piemēru. Bet, kā šajā ziņā ir ar otrās paaudzes Freelander?

Land Rover Freelander II (2006...2014)
Ekspluatācijas nianses

Dīzeļi

Automobilis tika aprīkots tikai ar vienu dīzeli – 2.2 DW12, kuru kopīgi radīja PSA un Ford. Motora forsēšanas pakāpe (150 vai 190 z.s.), neatstāj iespaidu uz izturību. Starp citu, pārprogrammējot elektroniku, 150-spēku motoru var pārvērst par 190-spēku. Tad lūk, šis dīzelis nereti sagādāja problēmas ar dārgām sekām. Pirmo gadu spēkratiem, tieši gaitā varēja ieklemēt augstspiediena degvielas sūknis, kad noskrējiens bija tikai 50…70 tūkst. km. Turklāt, reizēm lūza sadales vārpsta, kura darbina šo sūkni. Bet, neveiksmīgu apstākļu sakritības gadījumā, pie viena varēja arī plīst GSM siksna, ar visām no tā izrietošām sekām – nolocīti vārsti, cilindru bloka galvas un virzuļu bojājumi u.c.

Uz šī fona fakts, ka degvielas sprauslām bija pavisam neliels resurss – jau nav tik kritisks. Ražotājs zināja par problēmu, un, kad parādījās modernizētie augstspiediena degvielas sūkņi un tos piedzenošā sadales vārpsta, šie mezgli tika mainīti pēc garantijas. Citiem vārdiem sakot, ja tiek pirkts par 2009. gadu vecāks auto, ar minēto 2.2. l dīzeli, un augstspiediena degvielas sūknis un sadale vārpsta tam tika nomainīti pēc garantijas, turklāt – pirms salūšanas un vienkārši atsaukšanas kompānijas ietvaros, tad tas ir labi.

Dažas problēmas ar dīzeli saglabājās arī pēc modernizācijas. Tā, piemēram, pēc 60…70 tūkst. km bieži zaudē savu hermētiskumu interkūlera īscaurules un pats radiators. Pie nedaudz lielāka noskrējiena, var sākt niķoties gaisa aizvars ieplūdes kolektorā. Rezultātā, var zust vilkme, uz ierīču paneļa sāk mirgot lampa «check engine», bet izplūdes gāzes paliek melnas.

Daži dīzeļauto ir aprīkoti ar Webasto pirmspalaišnas apsildītāju, un te arī ir vairākas nianses. Pirmkārt, reizēm niķojas tā deglis un vadības bloks. Otrkārt, nedrīkst pieļaut, ka tādiem spēkratiem ziemas laikā benzīna tvertnē paliek mazāk nekā ceturtdaļa degvielas. Pretējā gadījumā, Webasto var nobloķēties, bet priekš tā atbloķēšanas vajadzēs doties uz servisu.

Benzīna dzinēji

Ar benzīna dzinējiem problēmu ir mazāk. Volvo kompānijas izstrādātais V6 3.2 l motors, kurš tiek uzstādīts uz automobili, parādīja sevi labi. GSM piedziņā – ķēde, kura spēj nokalpot 250…300 tūkst. km. Raksturīgs defekts – ātri aizsērē kartera ventilācijas sistēmas eļļas uztvērējs. Tas ir iebūvēts vārsta vākā. Smagāko seku gadījumā, var izspiest blīvslēgus.

Virsbūve pati par sevi, izturības pret koroziju ziņā – nav slikta: metāls – kvalitatīvs, galvaniskais pārklājums – divpusējs. Hromētās detaļas ar laiku paliek blāvas sāls reaģentu ietekmē uz ziemas ceļiem, bet gumijas blīves uz riteņu arkām deformējās un iziet no rievām. Pirms 2008. gada izlaistiem spēkratiem tecēja jumta lūka un reizēm no iekšpuses apkusa lukturu uzvāžņi, kuri pārkarsa no gabarītu spuldzēm.

Land Rover Freelander II (2006...2014)
Ekspluatācijas nianses

Salons ir salikts neslikti. Ar vecumu tas praktiski nečīkst. Tiesa gan, ir nepatīkamu raksturīgu defektu saraksts. Piemēram, mazgāšanas laikā, bagāžas nodalījumā nereti iekļūst ūdens caur stop-signāla porolona blīvi uz aizmugurējām durvīm. Stop-signālu var uzsēdināt uz hermētiķi. Tas atrisinās ūdens iekļūšanas problēmu, bet sarežģīs spuldzītes nomaiņu ierīcē, kuru šim nolūkam ir jānoņem. Virsbūves elektronika – nav izturības piemērs: pēc trim-četriem gadiem var sākt niķoties durvju slēdzenes, bagāžas nodalījuma eletkroslēdzene un piekto durvju stikla tīrītāja motoriņš.

Land Rover Freelander II (2006...2014)
Ekspluatācijas nianses

Daudzi mūsdienu krosoveri, maigi sakot, nav piemēroti bezceļiem. Freelander šajā ziņā izskatās neslikti, un ārpus ceļiem parāda sevi labāk par daudziem klases brāļiem. Pat priekšējās piedziņas versijas – nav bezpalīdzīgas, un viegli tiek galā, piemēram, ar diagonālo izkarināšanu.

2012. gadā šī dzinēja vietā uz mašīnu sāka uzstādīt 4-cilindru 2 l EcoBoost sērijas Ford dzinēju. Kaut kādi raksturīgi defekti pagaidām nav pamanīti, salīdzinoši mazo noskrējienu dēļ. Visiem benzīna auto, tvertnē esošais benzīna sūknis mēdz pārkarst. Šī iemesla dēļ, benzīna tvertni labāk turēt vismaz aizpildītu uz pusi.

Transmisija

6-pakāpju mehāniskā PK – pietiekoši izturīga. Tiesa gan, sajūga resurss pirmo izlaiduma gadu spēkratiem bija tikai 50…70 tūkst. km. Pēc ražotāja veiktās modernizācijas, tas dubultojās. 6-pakāpju automāts, kurš tika uzstādīts pēc 2008. gada, kopumā nav slikts un bez kapitālā remonta spēj nobraukt 250…300 tūkst. km. Pirmo izlaiduma gadu mašīnām, tas traucēja ar raustīšanos un buksēšanu gaitā. Sakarā ar to, mezglu pat mainīja pēc garantijas, atsaukšanas kompānijas ietvaros. Uz dažiem automobiļiem APK niķojas ziemas periodā: uz ierīču paneļa izlec ziņojumi par kārbas bojājumu, kuri pazūd tiklīdz auto ir sasildīts siltumā.

Galvenā transmisijas problēma – aizmugurējais reduktors, kurš var sākt gaudot jau pēc 30…50 tūkst. km. Restailinga spēkratiem šis mezgls ir izturīgāks, tomēr vairāk par 80…100 tūkst. km tas tik un tā nekalpo. Priekšējais reduktors un kardāns, parasti, uzmanību neprasa ātrāk par 150…180 tūkts. km. Vienā korpusā ar aizmugurējo reduktoru, ir aizmugurējās ass piedziņas daudzdisku sajūgs, bet uzpildīšanas tilpumi reduktoram un sajūgam – dažādi. Arī eļļošana katram mezglam ir nepieciešama atsevišķa. Starp citu, daudzdisku sajūgā eļļu ir ieteicams mainīt aptuveni reizi 50 tūkst. km.

Gaitas daļa

Vairums problēmu ir saistītas ar pirmo izlaiduma gadu mašīnām. Tā, piemēram, ārējie stūres uzgaļi reti kad nokalpoja ilgāk par 30…40 tūkst. km, bet statņu balsta gultņi sasitās pēc 50…70 tūkst. km. Klauvējienu dēļ nereti pēc garantijas mainīja arī stūres stiepni. Pēc uzlabojumiem, daudzu mezglu resurss izauga, un jautājumu sakarā ar gaitas daļas izturību palika mazāk. Amortizatoru un rumbas gultņu resurss – 80…130 tūkts. km. Hidropastiprinātājs spēj nokalpot līdz 200 tūkst. km, pie nosacījuma, ka darba šķidrums tiek mainīts katrus 50 tūkst. km. Starp citu, kopā ar šķidrumu nebūtu slikti nomainīt arī tās tvertnīti, jo tajā ir iebūvēts filtrs.

Secinājumi

Kā var redzēt no visa teiktā, pirmo izlaiduma gadu spēkrati – ne līdz galam izstrādāti, un spēj sagādāt vairāk problēmas. Restailinga versijas – veiksmīgākas, bet arī nav ideālas. Kaut gan, uz klases brāļu fona, pēc 2010. gada izlaistais Freelander – nav tik slikts izturības ziņā. Un, ja piemeklēt spēkratu ar caurspīdīgu vēsturi un prasmīgi to apkalpot, tad pirkums nesagādās vilšanos.

 

Eļļas piedevas
Efekti un sekas


Motoreļļas piedevas, kuras atjauno nolietotās metāla virsmas, ir plaši pazīstamas. Tamlīdzīgu piedevu ražotāji apgalvo, ka līdzeklis, izņemot sava pamatuzdevuma izpildīšanu, ietekmē arī daudzus citus parametrus. Sakarā ar to, viens auto īpašnieks uzdeva diezgan interesantu jautājumu.

Eļļas piedevasLasīt talāk

Nedz mehānika , nedz automāts
Nedaudz par robotizētajām ātrumkārbām


Patērētāju attieksme pret robotizētajām ātrumkārbām ir diezgan neviennozīmīga. Daži to peļ par atripošanu, kalnā braukšanas sākumā, un problēmām, uzņemot ātrumu, savukārt, citi, tieši pretēji, to slavē par reaktīvo ātrumu pārslēgšanu un fantastisko ieskrējienu. Kam tad ir taisnība?

Nedz mehānika , nedz automāts
Nedaudz par robotizētajām ātrumkārbāmLasīt talāk

Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu


Vai tiesa ir tas, ka nepareizi noregulētas gāzes balonu iekārtas dēļ, izdeg GSM vārsti? Tamlīdzīgu jautājumu no auto īpašniekiem ir nācies dzirdēt diezgan bieži. Lai atbildētu uz to maksimāli korekti, mēs vērsāmies pie Romāna Popova, kurš pārstāv kompāniju, kura nodarbojās ar GBI uzstādīšanu un apkopi.

Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanuLasīt talāk

Kondicioniera antibakteriālā tīrīšana

Nepatīkama smaka no deflektoriem, darbojoties kondicionierim – diezgan izplatīta problēma. Lai cīnītos pret to, tiek veikta tāda procedūra kā antibakteriālā sistēmas tīrīšana. Pastāv vairāki šīs tīrīšanas veidi, bet, lai tiktu skaidrībā dotajā jautājumā, mēs vērsāmies pie kondicionieru jomas speciālistiem.

Kondicioniera antibakteriālā tīrīšanaLasīt talāk