sekojiet mums Facebook  
  Kondicioniera remonts
Ķēdes reakcija - piemērs no dzīves

Ne tik sen mēs stāstījām par to, ke ne vienmēr izdodas izremontēt bojātu kondicionieri, ieguldot nelielus naudas līdzekļus. Mēdz būt tā, ka sistēma ir diezgan stipri ielaista, bet pēc viena defekta novēršanas, parādās cits. Rezultātā, lai tomēr salabotu kondicionieri, ir jāpatērē vairāk laika nekā sākuma bija paredzēts, un arī maksa par remontu var izrādīties augstāka, nekā gaida spēkrata īpašnieks. Lūk, kārtējais tam piemērs.

Kondicioniera remonts
VW Passat 2.5 TDI dzinējs Kondicioniera remonts
TDI dzinējs
filtrs

Procesa darbietilpīgums ir ne tikai pašā kondicioniera remontā. Lūk, detaļas, kuras ir jānoņem un jauzliek atpakaļ, un tad, kā izskatās remontam sagatavoota mašīna. Lejā uz otrā attēla (parādīts ar bultu) - kompresors un tā piedziņas siksna.

sistēmas pārbaude
uzpildes nipelis Kondicioniera remonts
Caurule
dzinēja spilvens
Spēkrats

Lūk, caurule, kura sakrustojās ar citu cauruli un tāpēc pārberzās.

maģistrāle Kondicioniera remonts
VW Passat
VW Passat B5
autoserviss

Attēlā ir redzams, kā burbuļojās nipelis - tas netur spiedienu.

salabot kondicionieri
defekta novēršana
Kondicioniera remonts

Uz kompresora piedziņas siksnas, plaisas ir saredzamas ar neapbruņotu aci. Atstāt tādu siksnu nedrīkst: tā var plīst jebkurāa brīdī.

Bet tas ir kompresoru pārbaudei paredzētais stends. Priekš kam tas ir vajadzīgs? Viss ir vienkārši: uz tā var pārbaudīt, vai darba kārtībā atrodās no izjaukta spēkrata atvestais kompresors. Šajā ziņā, stends - lietderīga lieta, jo uzstādīt kompresoru uz auto, visu salikt, iepildīt sistēmu un pēc tam pārliecināties, ka kompresors nedarbojas - pārāk dārgs prieks.

Jautājumi un atbildes par ksenonu
Nedaudz par tehniskām niansēm


Pēc nesenās publikācijas par ksenona lukturiem, mums tika uzdoti vairāki jautājumi, sakarā ar šo tēmu. Piemēram, kāda ir atšķirība starp ksenonu un bi-ksenonu, vai drīkst uzstādīt atsevišķu ksenonu tālajām gaismām, priekš kam ir nepieciešamas lēcas, apmazgātāji un automātiskais lukturu korektors? Ar doto materiālu, mēs mēģinājām īsumā atbildēt uz visiem šiem jautājumiem.

Jautājumi un atbildes par ksenonuLasīt talāk

Vasaras riepas bezceļniekiem
Tirgus ekspress apskate
un konkrēti piemēri


Mums lika aizdomāties riepu izvēle vienam mūsu redakcijas bezceļniekam. Lai labāk tiktu skaidrībā ar šo jautājumu, mēs vērsāmies pēc konsultācijas pie riepu jomas speciālistiem.

Vasaras riepas bezceļniekiemLasīt talāk

Kas ir «hladagenta rekuperācija»
Auto kondicioniera
apkalpošanas nianses

No viena auto īpašnieka tika saņemts interesants jautājums:
«Auto servisā tika pateikts, ka, uzpildot kondicionieri, tanī esošais hladagents tiek izpumpēts, pievienots jauns un atkal iepildīts sistēmā. Vai tad drīkst vienu un to pašu hladagentu iepildīt atkārtoti?»

Kas ir «hladagenta rekuperācija»Lasīt talāk

Lietota auto iegāde
Noskrējiens un diagnostika
- zemūdens akmeņi


Tas, ka, pērkot lietotu auto, to ir ļoti vēlams aizdzīt uz normālu diagnostiku - aksioma. Tiesa gan, ir arī tādas lietas, kuras diagnostika ne vienmēr spēj noteikt. Lai noskaidrotu dažas šī jautājuma nianses, mēs vērsāmies pie viena dīleru centra mazlietoto auto laukuma vadītāja.

Lietota auto iegādeLasīt talāk