FORCH - autoķīmija autodarbnīcām - Trigers, SIA
  sekojiet mums Facebook

Lodveida šarnīru restaurācija

Ar šo terminu tiek pieņemts saprast jebkuru mezglu atjaunošanu, kur ir lodgalvas tapa – pašu lodveida balstu, stūres uzgaļu u.c. Piemēram, 5. un 7. BMW sērijas gaitas daļā (attiecīgi E39 un E38) šādi šarnīri – astoņi gabali, bet Audi A4 (b5), kā arī A6 un A8 – desmit. Lai uzzinātu restaurācijas nianses, mēs vērsāmies pie šīs joma speciālistiem pēc padoma.

Kā ir iekārtots lodveida šarnīrs – ir zināms. Vienkārši izsakoties, metāla tapa ar savu lodveida galu ir ielikta korpusā. Starp tapas lodveida virsmu un korpusu ir ieliktnis – starplika no augsti izturīga polimēra. Atvere korpusa aizmugurējā daļā, pa kuru tiek ievietots šis ieliktnis un pati lodveida tapa, ir aizvērta ar tā saucamo ripu un aizvalcēta (sk. shēmu).

Kāpēc jebkādu lodveida šarnīru nelaiž cauri tehniskajā apskatē – arī ir skaidrs: dēļ tajā parādījušās brīvgaitas. Ja mezgls maksā salīdzinoši nedārgi, tad to labāk būs nomainīt. Ja runa iet par kādu lielu, neizjaucamu detaļu, piemēram, sviru, kura maksā ne tik lēti, tad to ekonomiski saprātīgāk būtu mēģināt atjaunot.

Bezizjaukšanas metode

Viens no visizplatītākajiem brīvgaitas parādīšanās iemesliem – ar laiku izberžas vai sasitas pieminētā polimēra starplika. Šinī gadījumā bieži izmanto tā saucamo bezizjaukšanas remonta metodi. Interesanti, ka tā tika izgudrota DĀR, un šodien tiek pielietota daudzās pasaules valstīs. Jēga ir sekojoša: šarnīru, protams, ir jānoņem no mašīnas, tomēr izjaukt to nav nepieciešams.

Aizmugurējā vāciņā, tas ir – ripā, tiek izurbts caurums un tajā tiek ielikta caurulīte, pa kuru zem spiediena tiek iepumpēts speciāls sastāvs. Tas aizpilda tukšumus, kuri rodas ieliktņa nolietošanās gadījumā, un polimerizējās. Šīs metodes plusi – ātrums (30...50 min) un pieņemama cena – sākot ar 15 Eiro. Turklāt ar šādu paņēmienu lodveida šarnīru var atjaunot vairākkārtīgi.

Šī ir lodveida šarnīra shēma.

Dzīvs piemērs tam, kad restaurācijai būtu bijusi jēga: lodveida balsts – iepresēts sāngāzuma sviras korpusā. Pēc idejas to jāmaina saliktā veidā, bet tas būs ievērojami dārgāk nekā atjaunošana. Tikai dotajā gadījumā diemžēl vairs nav ko restaurēt: mašīna pārāk ilgi braukāja ar bojātu putekļsargu, lodveida šarnīrs iekšpusē – viss sarūsējis, bet no ieliktņa vispār nekas pāri nav palicis. Starp citu, tieši tāpēc, lai nepieļautu tādu parādību, speciālisti arī iesaka ik pa laikam pārbaudīt mašīnu, uz pacēlāja, no apakšas. Bet ideālā nebūtu slikti aptuveni reizi pusgadā – pirms un pēc ziemas sezonas, papurināt spēkratu uz vibrostenda, lai pārbaudītu, vai lodveida šarnīri ir veseli. Viss ir izskaidrojams: sasistais šarnīrs noved pie nepareizas slodzes sadales uz piekares detaļām, kā rezultātā tie paši sailent bloki vai amortizatori iziet no ierindas pirms laika.

 

Caurulītes uzstādīšana priekš speciālā sastāva iepumpēšanas ļauj arī turpmāk veikt mezgla apkalpošanu, tādējādi pagarinot tā kalpošanas termiņu. Tomēr ne katru šarnīru var izremontēt, izmantojot iepildīšanu ar speciālo sastāvu.

Remonts ar izjaukšanu

Atsevišķos gadījumos, lodveida šarnīru ir nepieciešams izjaukt, izvirpot jaunu tapu vai nu piemeklēt atbilstošu pēc izmēra un, protams, ievietot jaunu ieliktni. Šāda procedūra var būt nepieciešama, ja šarnīram ir lielāka brīvgaita, ja uz tapas lodveida virsmas ir bojājumi (izsitumi, plaisas u.t.t.), vai šarnīrs ir sasists no augšpuses vietā, no kuras iziet lodveida tapa. Starp citu, pēdējais – brīvgaita virspusē – ir sastopama diezgan bieži. Kā zināms, lodveida šarnīram ir uzlikts putekļsargs, bet zem tā – smērviela. Un, pēc speciālistu teiktā, dažos gadījumos šī smērviela var nākt par sliktu. Bojājoties putekļsargam, netīrumi, kuri iekļūst, samaisās ar smērvielu un veido abrazīvu pastu, kura diezgan ātri izraisa brīvgaitu augšējā šarnīra daļā. Maksa par darbu, saprotams, katrā gadījumā – sava. Bet vidēji cenas par restaurāciju, izmantojot šo paņēmienu, sākās ar 40 Eiro.

Nobeigumā

Cik ilgi kalpo mezgls pēc atjaunošanas? Skaidrs, ka viss ir individuāli. Bet, pēc speciālistu vārdiem, ir zināmi gadījumi, kad kvalitatīvi restaurētais mezgls nokalpoja 100 tūkst. km un vairāk. Protams, ka ne katru šarnīru izdodas atjaunot. Piemēram, ja ir bojāts korpuss, tad to viennozīmīgi vajadzēs mainīt. Tomēr, kā parāda prakse, vairumā gadījumu šarnīru tomēr var izremontēt. Bet sakarā ar to, ka diezgan bieži jauna mezgla cena (sviras, uzgaļa u.c.) – ievērojami augstāka nekā restaurācija, tad ir likumsakarīgi, ka šis pakalpojums mūsu tirgū ir diezgan pieprasīts.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Tehniskā apskate

Vai izdosies ar restaurētiem šarnīriem iziet tehnisko apskati? Arī viss ir individuāli. Formāli, piemēram, tehniskās apskates reglamentā ir punkts Ή 607, kurā konkrēti ir teikts: «...aizliegts remontēt (atjaunot) sviras, stiepņus, šarnīrus un stabilizatorus pielietojot metināšanu, sakniedēšanu, presēšanu, deformāciju vai citu veidu, kas ietekmē šo detaļu izturību, izņemot gadījumus, kurus ir paredzējis ražotājs.» Turklāt, kā noteikt to, vai restaurācija ir atstājusi iespaidu – nav pateikts. Dažreiz, piemēram, tehniskajā apskatē izlaiž lodveida šarnīrus, kuri ir atjaunoti nesaprotamā veidā. Tas tiek motivēts ar to, ka uz mezgla aizmugurējā vāciņa parādās caurulīte, kuram it kā nav jābūt. Bet šis apgalvojums – strīdīgs: piemēram, dažiem amerikāņu automobiļiem tie paši lodbalsti – ieeļļojamie, un caurulītes tiem ir jau no rūpnīcas. Citiem vārdiem sakot, jautājums paliek tehniskās apskates inspektora ziņā. Bet, kā parāda prakse, ja lodveida šarnīrs ir izremontēts kvalitatīvi, tad vairumā gadījumu problēmu ar tehnisko apskati nebūs.

Lietotie Mini
Ekspluatācijas nianses


Kā rāda prakse, tad ar pieprasījumu tirgū, tai skaitā - lietoto auto tirgū, Bavārijas Mini ir viss kārtībā. Taču ar drošību diemžēl, viss nav tik gludi.

Lietotie Mini
Ekspluatācijas niansesLasīt talāk

Nepareizais ksenons
Daži «zemūdens akmeņi»


Reiz mēs stāstījām par atgadījumu, kad auto uzstādītais neštata ksenons, izraisīja traucējumus radio uztveršanā. Mums tika uzdots jautājums: kāpēc ksenona lukturi var būt par traucējumu avotu un ar kādām vēl problēmām, var sastapties, uzstādot ksenonu?

Nepareizais ksenons
Daži «zemūdens akmeņi»Lasīt talāk

Stūres pastiprinātājs
Visizplatītākās problēmas un to risinājumi


Pēdējos gados, ne tā labākā finanšu stāvokļa dēļ, daudzi auto īpašnieki ir spiesti taupīt un braukāt, kā mēdz teikt, «līdz pēdējam». Lai saprastu, ar ko tas var beigties stūres mehānismam, mēs veicām nelielu pētījumu un tikāmies ar šīs jomas speciālistiem.

Stūres pastiprinātājs
Visizplatītākās problēmas un to risinājumiLasīt talāk

GSM siksnas plīsums
Seku varianti un rašanās cēloņi


Mums uzdeva jautājumu: kāpēc vienos GSM siksnas plīsuma gadījumos izdodas tikt vaļā ar vieglu izbīli, bet citos ir nepieciešams nopietni remontēt dzinēju? Kādi var būt bojājumi un no kā siksna plīst pirms laika?

GSM siksnas plīsums
Seku varianti un rašanās cēloņiLasīt talāk