sekojiet mums Facebook

GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves

Ikdienas automobiļu, ar gāzes balonu iekārtu, ekspluatācijā, dažiem autoīpašniekiem likumsakarīgi rodas jautājumi, par šo tēmu. Atbildēt uz tiem mums palīdzēja Romāns Popovs, kurš pārstāv kompāniju, kura nodarbojas ar GBI uzstādīšanu un uzstādīšanu.

GBI apkopes speciālisti ne velti saka, ka ļoti bieži problēmas ar gāzes iekārtu rodas, to nekorekti ekspluatējot. Bet konkrētāk, ignorējot regulārās tehniskās apskates nepieciešamību. Lai šie apgalvojumi nešķistu nepamatoti, mēs palūdzām nodemosntrēt dažus piemērus. Piemēri izrādījās vairāk nekā uzskatāmi - sk. foto zemāk. Attēlu fons laikam nav tas veiskmīgākais - atkritumu konteinera vāks. Bet no citas puses, viss ir loģiski: daudzas no nofotografētām detaļām, pēc tam, devās tieši uz šo konteineru.

GBI ekspluatācija
ar gāzes balonu iekārtu GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves
autoīpašnieki
automobilim ir pārāk augsts gāzes patēriņš
gāzes patēriņš

Lūk, piemērs, līdz kam nevajag novest aizdedzes sveces. Attēlā labi ir redzams, kā sveču sānu elektordi ir it kā izgrauzti uz iekšu, bet centrrālais elektrods no apaļa ieguva trīstūra formu. Kāpēc tas notika? No laika: sveces nokalpoja nevis vienu, bet gan divus termiņus.

Check Engine
lambda zonde GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves
lambda zonde analizē izplūdes gāzu sastāvu
  komanda bagātināt maisījumu
 
  degvielas padošana GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves
 
  automobiļa
 
  automobiļa elektronika
 
  redukors

Vēl viens piemērs: mašīnas īpašnieks sūdzējās par to, ka dzinējs uz gāzes slikti darbojās. Un vispār ar motoru kaut kas nav labi. Problēma GBI? Viss ir daudz vienkāršāk: lieta - aizdedzes svecēs, pat ar neapbruņotu aci var redzēt, ka atstarpe svecēm ir ievērojami lielāka nekā tai jābūt. Tās lielums - gandrīz divi milimetri: var monētu iebāzt. Jo lielāka ir atstarpe, jo sarežģītāk ir caursist ar dzirksteli. Bet, darbojoties uz gāzes, vēl sarežģītāk, jo gāzes-gaisa maisījuma dielektriskā pretestība ir augstāka nekā benzīna-gaisa maisījumam. Vienkārši sakot, ja dzirkstele nespēj caursist atstarpi, tad tā caursit kaut ko citu: konkrētajā gadījumā, sveču izolāciju (melnas atzīmes uz korpusa, kuras nav notīrāmas - norādīts ar bultiņu), un sveču vadus. Ar to lieta nebeidzas: ilgstoša braukšana ar tādām svecēm, izved no ierindas arī aizdedzes spoles.

 
  Vakuuma reduktori
aizdedze
  uz ieplūdes kolektoru
mašīna paliek ar gāzes piepildītu kolektoru GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves
Elektriskajos reduktoros
reduktoros sakrājās kondensāts
kondensāts

Šis ir šķidrās gāzes frakcijas filtrs. Kas ar to tik briesmīgs notika? Nekas. Vienkārši to ļoti ilgi nemainīja. Cik tieši igli? Mašīnas īpašniekam bija grūti pateikt, kad GBI filtri tikai mainīti pēdējo reizi. Ja vispār kādreiz tika mainīti. Sekas var būt, maigi sakot, ne tās labākās: kad filtrs ir aizsists līdz tādam stāvoklim, to var pārplēst ar spiedienu, un visi sakrājušies netīrumi aizies uz reduktoru. Kas ir lētāk: filtru maiņa vai reduktora remonts, bet reizēm - tā maiņa? Retorisks jautājums.

iztvaikotās frakcijas filtrs
aizdedzes pārtrauces
auto GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves
gāzes kompjūters
GBI apkopes speciālisti
tehniskā apskate

Turpinot sarunu par filtriem. Trīs gabali salīdzinājumam. Filtrs pa kreisi - jau ne visai, labāk - mainīt. Pa vidu - pavisam slikts filtrs, bet pa labi - bez komentāriem.

elektordi
GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves GBI ekspluatācija
Jautājumi, atbildes un piemēri no dzīves

Bet, lūk - iztvaikotās frakcijas filtrs. Tās - vēl nekas. Ir nācies redzēt filtrus, kuri ir pilnībā piesūcināti ar eļļu. Starp citu, tagad tādu, vienkāršu filtru vietā daudzi speciālisti dod priekšroku uzstādīt filtrus ar tā saucamo centrifūgu (nākamajā attēlā).

Vienkāršoti izsakoties, filtrs ar centirfūgu ir uzbūvēts tā, ka gāze tā iekšienē savirpuļojas. Rezultātā, eļļas piles nosēžās uz sieniņām un notek lejā. Prakse parāda, ka attīrīšanas kvalitāte ar tādu filtru - ievērojami augstāka nekā ar parasto.

Adsorbera vārsts
Jeb kāpēc automobilis raustās gaitā


Viens benzīna automašīnas īpašnieks saskārās ar sekojošu problēmu: tukšgaitas apgriezieni kļuva nestabili, bet braukšanas laikā sāka parādīties kritumi. Problēmas ar barošanu vai aizdedzi? Izrādījās, ka gan barošana, gan aizdedze ir kārtībā. Auto servisā tika pateikts, ka iemesls ir adsorbera vārstā. «Kas tas tāds?» pajautāja spēkrata īpašnieks.

Adsorbera vārsts
Jeb kāpēc automobilis raustās gaitāLasīt talāk

Priekš kam jāiebraukā riepas

Daudzi eksperti, uzreiz pēc riepu iegādes, iesaka tās iebraukāt dažus simtus kilometrus mierīgajos režīmos, lai ekstremālajos tās nepārsteigtu. Tas skar gan jaunas, gan lietotas riepas, turklāt, pēdējās pat biežāk. Likumsakarīgs ir jautājums: ko tā iebraukāšana dod?

Priekš kam jāiebraukā riepasLasīt talāk

Kondicioniera antibakteriālā tīrīšana

Nepatīkama smaka no deflektoriem, darbojoties kondicionierim – diezgan izplatīta problēma. Lai cīnītos pret to, tiek veikta tāda procedūra kā antibakteriālā sistēmas tīrīšana. Pastāv vairāki šīs tīrīšanas veidi, bet, lai tiktu skaidrībā dotajā jautājumā, mēs vērsāmies pie kondicionieru jomas speciālistiem.

Kondicioniera antibakteriālā tīrīšanaLasīt talāk

VW Transporter Ň5
Raksturīgās problēmas
Ekspress-apskate

VW Transporter Ň5 - diezgan populārs automobilis mūsu sekundārajā tirgū. Šī spēkrata priekšrocības ir labi zināmas, taču tam ir arī atklāti vājās vietas.

VW Transporter Ň5Lasīt talāk