sekojiet mums Facebook

Kāpēc dzinējs nepārslēdzas uz gāzi
GBI ekspluatācijas nianses - līdzejošie faktori

Aukstajā gada laikā pie gāzes balonu apkopes speciālistiem nereti ierodas automobiļu īpašnieki, kuri sūdzās par to, ka mašīna ilgi nepārslēdzas uz gāzi. Sak, reizēm ir jāveic savi 10 kilometri, lai pārslēgtos. Vasaras laikā nekā tāda nebija, bet kļuva auksti - un sākās. Kur ir iemesls - vai GBI ir nepareizi noregulēta? Tas nav obligāti. Āķis slēpjas tanī, ka reizēm tādās situācijās gāzes iekārtai ar to vispār nav nekāda sakara. Tam par iemeslu var but līdzejošie faktori. Kādi tieši - par to mums pastāstīja Romāns Popovs, kurš pārstāv kompāniju, kas nodarbojas ar GBI uzstādīšanu un apkalpošanu.

Kāpēc dzinējs nepārslēdzas uz gāzi
GBI ekspluatācijas nianses - līdzejošie faktori

Kā jau tika minēts, galvenais dzesēšanas šķidruma uzdevums - nevis dzesēt, bet gan pretēji - iesildīt reduktoru. Sakarā ar to, starp citu, rodas jautājums: vai vasaras periodā reduktos nepārkarsīs, kad caur to izies antifrīzs, kura temperatūra var sasniegt 1000Ń? Kā rāda prakse, tad nekas tāds nenotiek. Reduktoram ir svarīgāk neatdzist parāk stipri. Iztvaikojoties un izplešoties gāzei, tiek absorbēts tāds siltuma daudzums, ka tad, ja netiks sildīts reduktors, tad tas, pirncipā, var apsalt arī vasarā. Tādi piemēri ir bijuši uz agrāko paaudžu GBI - līdz trešajai ieskaitot: pārslēdzoties piespiedu kārtā uz gāzi un strauji atveroties droselei, kad reduktors ir vēl auksts. Reduktora apsalšana nav no patīkamām lietām: iztvaikošanās nenotiek, gāze iet šķidrā veidā, aizlej sveces, un kādu laiku neizdodas iedarbināties nedz uz gāzes, nedz uz benzīna. Daudzi mašīnu īpašnieki, ar agrāko paaudžu GBI, zina, ko tādos gadījumos darīt: slēgt gāzes padevi, «izvēdināt» cilindrus, pēc tam iedarbināties uz benzīna, iesildīt dzinēju, un tikai tad pārslēgties uz gāzi.

dzesēšanas šķidrums
auksta dzinēja iedrabināšana
Termostats
gāze garantēti iztvaiko
Pārslēgšanās temperatūru iestata meistars Kāpēc dzinējs nepārslēdzas uz gāzi
GBI ekspluatācijas nianses - līdzejošie faktori
montējot GBI uz mašīnu
  reduktors
 
  gāzes reduktora temperatūras kontrole

Lūk, pareizas (shēma 1) un nepareizas (shēma 2) reduktora iespraušanas, dzinēja dzesēšanas sistēmā, piemēri. Te arī neko nav jāpaskaidro: ja reduktors nav ievietots maģistrāles plaisā, bet baipasā, tad dabiski, ka dzesēšanas šķidruma pamata plūsma ies tam grām.

 
  temperatūras kontrole
 
  gāzes reduktorS
 
  mehānisms
ceturtajā GBI paaudzē
GIRLS
AUDI
BMW
uz gāzi var pārslēgties
ceturtās paaudzes GBI
gāzes iekārta
mašīna ilgi nepārslēdzas uz gāzi
automobiļu īpašnieki
gāzes balonu apkope
GBI ekspluatācijas nianses
dzinējs nepārslēdzas uz gāzi

Ar automobili pa Franciju

Atpūta, ceļojot ar automobili, kļūst par arvien populārāku atpūtas veidu. Viens no visinteresantākajiem virzieniem ir Francija. Kopumā, nekā sarežģīta nav, taču savas nianses, braukšanai pa Francijas ceļiem, protams, piemīt.

Ar automobili pa FrancijuLasīt talāk

Otrās paaudzes Lexus RX (XU30; 2003-2009)
Ekspluatācijas nianses


Lexus RX, sekundārajā tirgū ir diezgan populārs automobilis. Spēkratam netrūkst plusu, taču tam ir arī sev raksturīgie trūkumi. Ar ko var saskarties, ekspluatējot otrās paaudzes Lexus RX, mums pastāstīja viena Rīgas auto servisa, kurš nodarbojas ar japāņu automašīnu apkalpošanu, speciālisti.

Otrās paaudzes Lexus RX (XU30; 2003-2009)
Ekspluatācijas niansesLasīt talāk

Kas ir TMC
Jeb kā navigatori
izmanto radio signālus


Mēs jau stāstījām par RDS - radio sistēmu, kura veic vadītāju apziņošanu par ceļa stāvokli. Šai sistēmai ir ne mazums iespēju un viena no tām ir navigācijas funkcijas, kura saucās TMC.

Kas ir TMC
Jeb kā navigatori
izmanto radio signālusLasīt talāk

Priekš kam jāiebraukā riepas

Daudzi eksperti, uzreiz pēc riepu iegādes, iesaka tās iebraukāt dažus simtus kilometrus mierīgajos režīmos, lai ekstremālajos tās nepārsteigtu. Tas skar gan jaunas, gan lietotas riepas, turklāt, pēdējās pat biežāk. Likumsakarīgs ir jautājums: ko tā iebraukāšana dod?

Priekš kam jāiebraukā riepasLasīt talāk