sekojiet mums Facebook

Jautājumi sakarā ar gāzes balonu iekārtām

Uzstādot gāzes balonu iekārtas, autoīpašniekiem rodas saprotami jautājumi šajā sakarā. Lūk, daži no tiem.

Runā, ka gāze nesašķidrina motoreļļu un, praktiski, nepiesārņo to ar sadegšanas produktiem. Iznāk, ka, braukājot ar gāzi, eļļu drīkst mainīt retāk nekā braukājot uz benzīna?

Gandrīz kuriozs gadījums: viena auto, ar diezgan jaudīgu dzinēju, īpašnieks, sāka interesēties par piektās paaudzes gāzes balonu iekārtas uzstādīšanu. Atbrauca uz servisu, lai uzzinātu: vai izdosies viņa spēkratam uzstādīt tādu aprīkojumu?. Atbilde bija - izdosies. Tiesa gan, tā iemesla dēļ, ka motors ir jaudīgs, esot nepieciešams uzstādīt divus reduktorus, bet tas ir dārgāk. Īpašnieks pateicās par informāciju un devās uz citu servisu. Kāpēc? Viss ir vienkārši: piektās paaudzes gāzes balonu iekārtās, gāze tiek padota nevis iztvaicētā, bet gan šķidrā veidā - šim nolūkam, balonā pat ir speciāls sūknis, kurš padod gāzi caur spiediena regulatoru (sk. shēmu). Piektās paaudzes gāzes balonu iekārtas konstrukcija vispār neparedz reduktoru. Bet, kad, neskatoties uz to, tiek pagalvots, ka ir nepieciešami veseli divi reduktori, tad tas, maigi sakot, vedina uz nelabām domām.

Gāze patiesi sadeg pilnīgāk
temperatūra degkamerā
propān-butāns
gāzes balonu iekārtu
Balons uzsprāgs
Ierobežotājs balonā
paplašināšanās koeficients
balona uzstādīšana
piektās paaudzes gāze
divus reduktorus
gāzes balonu iekārtā
spiediena regulators
Ko vēl palasīt:
Motocikla vadītāja tiesības
Apmācība un eksāmena kārtošana
(papildus foto atskaiti par eksāmena figūrām sk. lapas lejasdaļā)


Tā iznāca, ka šī materiāla autors, būdams diezgan pieredzējis auto braucējs, līdz noteiktam laikam, praktiski, nesaskārās ar motociklu. Nolemdams aizpildīt robu, viņš iekārtojās vienā no Rīgas motoskolām. Pateicoties tam, mums radās iespēja pastāstīt, kā notiek apmācība un eksāmenu kārtošana uz «Ŕ» kategoriju, kā tas izskatās no cilvēka, kurš pirms tam nebija saskāries ar motocikliem, pozīcijām un galvenais – cik tas maksā. Bet, sakarā ar to, ka šī tēma ir diezgan plaša, mēs nolēmām tai veltīt vairākus materiālus.

Lasīt talāk
Turbīnas ar maināmo ģeometriju
Pastiprinātās
sodrēju veidošanās problēmas


Piemērs no dzīves: cilvēks iegādājās lietotu automobili, dzinējs - ar turbo pūti, bet pati turbīna ir ar maināmo ģeometriju. Pēc neliela laika sākās problēmas ar turbīnu - pasliktinājās automobiļa ātruma attīstīšanas dinamika. Servisā izjauca turbīnu, bet tanī - sodrēji. Iztīrīja, salika un darbojās normāli. Bet aptuveni pēc gada, spēkrata īpašnieks atkal saskārās ar šo problēmu un turbīnā atkal bija sodrēji. No kurienes tā tur nepārtraukti rodas?

Lasīt talāk