sekojiet mums Facebook  
  Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu

Vai tiesa ir tas, ka nepareizi noregulētas gāzes balonu iekārtas dēļ, izdeg GSM vārsti? Tamlīdzīgu jautājumu no auto īpašniekiem ir nācies dzirdēt diezgan bieži. Lai atbildētu uz to maksimāli korekti, mēs vērsāmies pie Romāna Popova, kurš pārstāv kompāniju, kura nodarbojās ar GBI uzstādīšanu un apkopi.

Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu
vārstu termoatstarpes
mūsdienu GBI Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu
pasliktinās vilkme
lampiņa «Check Engine»
Check Engine

Lūk, kā izskatās vārsti, kuri ir izdeguši dēļ hroniskas braukšanas ar liesu maisījumu. Taču šis ir ielaists gadījums: uz mūsdienu automobiļiem, radoties liesam maisījumam, ar kuru netiek galā korektors, iedegas lampiņa «Check Engine». Uz tas ļaut laicīgi risināt problēmu, nenovedot vārstus līdz izdeguma stāvoklim.

Check Engine
benzīns
benzīna patēriņš
reduktors
liess maisījums
bmw
Automobiļi
vārsti
auto īpašnieki
gāzes balonu iekārtas
vārstu izdegšana
Gāzes balonu iekārtas
Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu Gāzes balonu iekārtas
Jautājums par vārstu izdegšanu

Grafikā - benzīna un gāzes kartes: tas nozīmē, spauslu atvēršanās laika grafiki, atkarībā no dzinēja apgriezieniem. Ideālā, viņiem būtu jāsakrīt, taču realitātē tas praktiski nav sasniedzams. Par normālu rādītāju tiek uzskatīta novirze pa 3...5% (grafika ¹1).
Ja starpība ir lielāka (grafika ¹2), tad borta kompjūters var atcerēties nepareizo karti, un dzinējs nekorekti darbosies, pārslēdzoties no vienas degvielas uz citu. Bet, ja starpība ir ļoti liela, tad pārstās tikt galā korektors, un borta kompjūters regulāri izdos kļūdas, ieslēdzot spuldzīti «Check Engine». Regulēšana notiek dažādos dzinēja darbības režīmos, piemeklējot koificientu, uz kuru tiek sareizināts sprauslu atvēršanās laiks, darbojoties uz gāzes.

No kā ir atkarīgs
eļļas daudzums nodegumam


No viena mūsu lasītāja, mēs saņēmām interesantu jautājumu. Citējam:
«Auto - VW Golf 1,6 D, noskrējiens – vairāk par 200 000 km, dzinējs jau mazliet «ēd» eļļu. Lēju iekšā dažādu marku, bet vienas viskozitātes eļļu – 10W40 un ievēroju, ka, pie vienādiem pārējiem rādītājiem, tām ir atšķirīgs patēriņš nodegumam. Tas nozīmē, ka pēc 1000 km, lai būtu maksimums, vajadzēja pieliet 150 ml vienas eļļas un 300 – 400 ml otras. Ar ko tas ir izskaidrojams?»

Lasīt talāk

ASV auto izgāztuves

Pastāv uzskats, ka Rietumos ir viss labi un civilizēti. Tas ne gluži ir tā - cilvēki visās valstīs dzīvo visādi. Gan Eiropā, gan ASV ir tādas vietas, kura atgādina 90. gadu sākumu NVS provinci. Par vienu no tādām vietām - auto izgāztuvi Ņujorkā - stāsta bijušais mūsu līdzpilsonis, kurš šobrīd dzīvo ASV.

Lasīt talāk

Sodi citās valstīs
Latvija, Eiropa un ASV
Kur dārgāk pārsniegt ātrumu


Sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu Eiropā, bet konkrēti Baltijā – lielāki nekā, piemēram, Krievijā un NVS. Taču, piemēram, Latvijā nav vislielākie sodi Baltijas valstīs, tomēr daži Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka sodi ir nepamatoti lieli. Kāpēc tā? Viss kļūst skaidrs, ja veikt soda naudu lielumu salīdzināšanu ar iedzīvotāju ienākumiem Latvijā un rietumvalstīs (sk. tabulu).

Lasīt talāk

Nepareizais ksenons
Daži «zemūdens akmeņi»


Reiz mēs stāstījām par atgadījumu, kad auto uzstādītais neštata ksenons, izraisīja traucējumus radio uztveršanā. Mums tika uzdots jautājums: kāpēc ksenona lukturi var būt par traucējumu avotu un ar kādām vēl problēmām, var sastapties, uzstādot ksenonu?

Lasīt talāk