sekojiet mums Facebook  
Gāzes dīzelis
Dažas nainses

Pagājuša gada automobiļu izstādē, kuru risinājās Ķīpsalā, bija iespēja aplūkot dīzeļa furgonu Iveco, kurš ir aprīkots ar gāzes balonu iekārtu. Šinī gadā, izstādē tika parādīts dīzeļa krosovers Renault Capture, kurš arī ir aprīkots ar GBI. Mums kļuva interesanta tamlīdzīgu iekārtu uzstādīšana uz vieglajiem auto, un mēs uzdevām dažus jautājumus pārstāvjiem no kompānijas, kura demonstrēja šo spēkratu.

propānbutāns
propānbutāns Garantijas jautājumi
GBI uz benzīna dzinēju
GBI uz benzīna dzinēju
Common Rail sistēma

Kā zināms, eļļošans īpašību ziņā, propānbutāns - sausa degviela. Sakarā ar šo. Uz dažiem benzīna automobiļiem, uzstādot GBI, uzstāda arī vārstu eļļošanas sistēmu, lai šie paši vārsti neizdegtu. Uz izstādītās dīzeļa mašīnas, tādas vārstu eļļošanas nav un, pēc speciālistu teiktā, tā nav nepieciešama, jo atšķirībā no benzīna mašīnas, dīzeļdegviela netiek pilnīgi aizstāta at gāzi.

Common Rail sistēma
sprauslas
sprauslas
Gāzes dīzelis
Gāzes dīzelis
elektroniskais vadības modulis
saspiesta gāze
4. paaudzes gāzes balons
4. paaudzes gāzes balons
GBI uz dīzeli
Renault Capture
dīzeļa krosovers
dīzeļa furgons
automobiļu izstādē
Gāzes dīzelis

Divmassu spararats
Ne būt ne lētais augstais tehnoloģiskums


Vienam auto īpašniekam sākās problēmas ar auto: kaut kāda čirkstoņa, iedarbinot un apstādinot dzinēju, pēc tam vibrācija, uzsākot kustību un dārdēšana. Autoservisā tika uzstādīta diagnoze: no ierindas ir izgājis divmassu spararats un jāveic tā nomaiņa. Taču šis mezgls ir dārgs un īpašniekam tika piedāvāts nomainīt divmassu spararatu pret parasto. Uz ko viņš atbildēja: «Bet, vai tad tā drīkst darīt?»

Divmassu spararatsLasīt talāk

Skaņas jauda
Nedaudz par skaļruņiem


Viens no visbiežāk uzdodamajiem jautājumiem, izvēloties auto mūziku – kā var noteikt reālo tumbu jaudu un kāpēc uzrādītie jaudas cipari, dažreiz pat desmitkārt, atšķiras?

Lasīt talāk

Ford Focus II (2004...2011)
Ekspluatācijas nianses


Pirmās paaudzes Ford Focus parādīja sevi, kā diezgan vienkāršu un, remonta ziņā, ne dārgu auto. Vai tas pats attiecas arī uz otro šīs markas paaudzi?

Lasīt talāk

Ne sists, ne krāsots
Piemērs no dzīves


Tamlīdzīgus vārdus var bieži vien izlasīt lietotu auto pārdošanas sludinājumos. Tiesa, ne vienmēr šie vārdi ir patiesi.

Ne sists, ne krāsotsLasīt talāk