sekojiet mums Facebook
APK solenoīdi
Mūsdienu «automātu» uzbūves nianses

Vienam auto īpašniekam autoservisā tika pateikts, ka APK ir nepieciešams mainīt solenoīdus. «Kas tie par solenoīdiem?» - uzjautāja spēkrata īpašnieks.

APK solenoīdi
Solenoīds - elektromagnētiskais vārsts
atver un aizver kanālu «automāta» hidroplatē

Kārbā ir vairāki solenoīdi. Bildē – līnijspiediena solenoīds. Parasti tas padod eļļu uz visiem pārējiem solenoīdiem, un pirmais iziet no ierindas, jo visa netīrās eļļas plūsma iet caur viņu. Tā pat biežāk nekā pārējie no ierindas iziet hidrotransformatora uzmavas bloķēšanas solenoīds.

variatoros un robotizētajās kārbās
atgādina bremžu kluču darbību
automātiskajās kārbās
eļļa hidroblokā
Dilstošās alumīnija virsmas
solenoīdu konstrukciju
Agresīvā braukšanas stila
Agresīvā braukšana
Agresīvā braukšana
braukāt līdz pēdējam
uzmavas bloķēšanas solenoīds
Agresīvā braukšana

Divmassu spararats
Ne būt ne lētais augstais tehnoloģiskums


Vienam auto īpašniekam sākās problēmas ar auto: kaut kāda čirkstoņa, iedarbinot un apstādinot dzinēju, pēc tam vibrācija, uzsākot kustību un dārdēšana. Autoservisā tika uzstādīta diagnoze: no ierindas ir izgājis divmassu spararats un jāveic tā nomaiņa. Taču šis mezgls ir dārgs un īpašniekam tika piedāvāts nomainīt divmassu spararatu pret parasto. Uz ko viņš atbildēja: «Bet, vai tad tā drīkst darīt?»

Divmassu spararatsLasīt talāk

Gāzes noplūdes no kondicioniera
Kāpēc vēlams atcerēties
par tehnisko apkopi


Izejot no prakses, viena no visbiežāk sastopamajām kondicioniera problēmām – gāzes noplūde. Lai noskaidrotu, kāpēc tas tā notiek, kādas sekas tas izraisa un ko ar to iesākt, mēs vērsāmies pie šīs jomas speciālistiem.

Gāzes noplūdes no kondicionieraLasīt talāk

Braukšana ar mazo rezerves riteni
Nedaudz teorijas un gadījums no prakses


Uz mūsu ceļiem parādās arvien vairāk mašīnu ar mazo rezerves riteni pilnvērtīgā rezerves riteņa vietā. Mums jautā, vai ir tiesa, ka braukšana ar mazo rezerves riteni izsit no ierindas transmisiju.

Braukšana ar mazo rezerves riteniLasīt talāk

Otrās paaudzes (T25)
Toyota Avensis


Avensis otrā paaudze tika izlaista no 2003. – 2008. gadam. Latvijā šīs markas mašīna ir diezgan populāra un, gluži kā gandrīz visi Toyota modeļi, tās cena nesteidz iet lejup. Par pirmo izlaiduma gadu spēkratiem, tiek prasīta maksa, sākot ar Ls 4 500, bet pēdējo gadu – līdz pat Ls 11 000. Avensis ir izveidojusies uzticama automobiļa reputācija, tomēr, neskatoties uz to, tam ir savas problēmas.

Toyota AvensisLasīt talāk