sekojiet mums Facebook  
Robotizētā PK
Līdzejošie defekti - piemērs no prakses

Pārbaudīts daudzas reizes: ja diagnostika ir veikta ne visa korekti, tad mašīnas īpašniekam ir visas iespējas par sava spēkrata remontu samaksāt ievērojami vairāk. Runājot par robotizēto PK, kuras remonts - nav lēts pasākums, tas ir īpaši aktuāli. Te būs dzīvs piemērs, ka viens auto īpašnieks bija tuvu tam, lai samaksātu par lieku remontu.

eļļas noplūde
mašīnas borta kompjūters
Diagnostikas skaneris
auto serviss

Veltņi, kuri atbild par pārnesumu ieslēgšanu - tie, pēc būtības, ir elektro dzinēji. Pirncips, daļēji, ir tas pats, kas starterim vai ģeneratoram: iekšā atrodas kolektors, ieliktņi un sukas. Protams, ka sukas, laikam ritot, nolietojās, taču eļļas nokļūšana izved tās no ierindas vairākas reizes ātrāk. Starp citu, šīs pašas problēmas dēļ, ļoti bieži cieš ģeneratori un starteri.

iedegās spuldzūite «Check Engine»
lielāku enerģijas patēŗiņu
ar hidraulisko sajūga piedziņu
piedziņa
Sajūga piedziņu vada elektornika

Sukas - maksā niecīgu naudu. Protams, lai līdz tam tiktu, ir jāpieliek zināmu piepūli. Taču tas, protams, ir vairākas reizes lētāk nekā mainīt veltņus pilnībā.

Renault
servopiedziņa
hidrotransformators
Mercedes-Benz modeļi
kārba
robotizētās kārbas
robotizētās kārbas mēdz būt dažādas
auto
par sava spēkrata remontu samaksāt
diagnostika ir veikta
Robotizētā PK

Trešās paaudzes Toyota RAV4
Ekspluatācijas nianses

Kādas tieši vājās vietas ir Toyota RAV4 automobilim un ar ko var saskarties, ekspluatējot šo spēkratu – mums pastāstīja autoservisa, kurš nodarbojas ar japāņu automašīnu apkopi, speciālisti.

Trešās paaudzes Toyota RAV4
Ekspluatācijas niansesLasīt talāk

Automobiļi, kuriem nav
nepieciešamas vadītāju tiesības


Runā, ka labi ir tur, kur neesam mēs. Ja runāt par «labi», tad viss ir relatīvi. Taču vienmēr ir interesanti tas, kā dzīvo cilvēki citās valstīs. Kā zināms, tad uz Francijas ceļiem ir diezgan daudz mikroautomobiļu, kuru vadīšanai nav nepieciešamas vadītāju tiesības. Kas tas ir par transporta līdzekli, un kāpēc tie ir tik populāri – stāsta viens bijušais mūsu līdzpilsonis, kurš uz doto brīdi dzīvo un strādā Francijā.

Automobiļi, kuriem nav
nepieciešamas vadītāju tiesībasLasīt talāk

Zilganpelēki dūmi un
laba kompresija
Ārējās pazīmes un galīgais slēdziens


Kontaktējoties ar vienu no automobilistiem, mēs no viņa dabūjām dzirdēt sekojošo:
«sāku manīt zilganpelēkus dūmus no izplūdes caurules. Bet tā, kā zināms, ir acīmredzama pazīme tam, ka ir nolietojusies virzuļu grupa. Pārbaudīju eļļu ar mērstieni - zemāk par minimumu. Tas nozīmē, ka iemesls ir virzuļu gredzenos. Interesanti ir, lūk, kas: izmērīju kompresiju - tā ir normā. Kaut kā viens ar otru neiet kopā. Kāpēc?»

Zilganpelēki dūmi un
laba kompresija
Ārējās pazīmes un galīgais slēdziensLasīt talāk

Jauna vispasaules degvielas
patēriņa mērīšanas metodika


Mēs jau vairākkārt stāstījām par to, ka uz doto brīdi Eiropas automobiļu degvielas patēriņa mērīšanai, tiek izmantots NEDC cikls. Šī cikla norādītā metodika, maigi sakot, neatbilst tam, kā automobiļi braukā reālajā dzīvē. Taču drīzumā situācija varētu izmanīties: pirms kāda laika tika pieņemts jauns cikls - WLTC.

Jauna vispasaules degvielasLasīt talāk