sekojiet mums Facebook
Iesmidzināšanas leņķis uz dīzeļa
Vēlāk vai agrāk - nedaudz par regulēšanu

Viens dīzeļa auto īpašnieks saskārās ar to, ka spēkrats aukstā laikā sāka slikti iedarbināties. Uz ko kāds no stāvvietas kaimiņiem ieteica sekojošo, citējam: ępagriezt sūkni uz agrās aizdedzes pusiĽ. Sak, nekā sarežģīta, un viss uzreiz būs labi. Autoīpašnieks ne uzreiz saprata: kādu sūkni un uz kurieni pagriezt, un kāds te sakars ar aizdedzi, ja uz dīzeļa uzliesmošana notiek no saspiešanas?

Iesmidzināšanas leņķis uz dīzeļa
Vēlāk vai agrāk - nedaudz par regulēšanu

     Attiecībā uz minēto situāciju, bet tieši kaimiņa ieteikumu ępagriezt sūkni un būs laimeĽ - ne viss ir tik viennozīmīgi. Pirmkārt, kāds mašīnai dzinējs? Sākotnējā iesmidzināšanas apsteidzes leņķa regulēšana, pagriežot augstspiediena degvielas sūkni pa savu asi, vai zobskriemeli attiecībā pret rumbu uz vārpstas, tiek praktizēta uz dīzeļiem ar mehānisko degvielas aparatūru. Pamatā - tie ir jau ne visai jauni dīzeļi.

     Dažās konstrukcijās (piemēram, piecu un sešu cilindru WV dīzeļi) ADS ir nostiprināts stingri un zobskriemelis uz tā vārpstas - arī. Tādos motoros iesmidzināšanas apsteidzes leņķa regulēšana tiek realizēta ar sadales vārpstas robotā skriemeļa leņķiskās nobīdes palīdzību, jo ADS piedziņa tiek relizēta no šī skriemeļa. Bildē - tas pats zobskriemelis. Turklāt, pēc dzinēja palaišanas, iesmidzināšanas leņķis tiek regulēts ar ADS iebūvētu apsteidzes automātiku vai ārējo centrbēdzes sajūgu.

     Uz dīzeļiem ar elektronisko degvielas padeves vadību, ar sūkņa pagriezienu pa savu asi, tiek uzstādīts sākotnējais iesmidzināšanas leņķis, bet pēc dzinēja palaišanas, elektroniskais vadības bloks izpilda visus nepieciešamos koriģējumus. Ja šis sākotnējais iesmidzināšanas leņķis bija uzstādīts nepareizi, tad rodas sekojoša situācija: pielaist dzinēju ir diezgan sarežģīti, toties pēc tam tas darbojas perfekti.

     Bet gadās arī tā, ka elektronika izpilda visus pirmuzstādījumus un darba iesmidzināšanas leņķa regulēšanu. Tāpēc viss augstāk minētais - vēl viens arguments tam, ka nevajag eksperimentēt ar iesmidzināšanas leņķi bez nepieciešamās pieredzes un ierīcēm.

paaugstinātas termiskās slodzes
kloķa-klaņa mehānisma detaļām
agrāks iesmidzināšanas leņķis
agrāks iesmidzināšanas leņķis
slikts maisījums
degvielas iztvaikošana pasliktinās
uz dīzeļiem regulē iesmidzināšanas apsteidzes leņķi
augstspiediena degvielas sūknis
pagriezt sūkni uz agrās aizdedzes pusi
Iesmidzināšanas leņķis uz dīzeļa
Iesmidzināšanas leņķis

VW Transporter “5
Raksturīgās problēmas - ekspress-apskate


VW Transporter “5 - diezgan populārs automobilis mūsu sekundārajā tirgū. Šī spēkrata priekšrocības ir labi zināmas, taču tam ir arī atklāti vājās vietas.

VW Transporter “5
Raksturīgās problēmas - ekspress-apskate
Lasīt talāk  

Parkošanās Vācijā

Pastāv uzskats, ka vācu auto bruacēji ir diezgan likuma paklausīgi. Tomēr bez CSn pārkāpumiem neizpaliek arī viņi. Viens no visizplatītākajiem pārkāpumiem ir nepareiza parkošanās. Daļēji tas notiek tā iemesla dēļ, ka bieži vien trūkst parkošanās vietu. Par situāciju stāsta viens mūsu līdzpilsonis, kurš jau kādu laiku dzīvo Vācijā.

Parkošanās VācijāLasīt talāk

Apdrošināšanas telemātika
Finanšu izdevīgums vai dzīve zem kupola


Kontroles elektroniskās sistēmas arvien vairāk ienāk mūsu dzīvē. Autovadītāju kontrole - nav izņēmums. Uz šodienu dažas Eiropas, kā arī NVS valstu, apdrošināšanas kompānijas, izskata iespēju, noteikt polises finanšu nosacījumus atkarībā no vadītāja braukšanas manieres. Bet ASV un Austrālijā tāda prakse jau tiek pielietota. Tas ir labi vai slikti? Skatoties kam.

Apdrošināšanas telemātika
Finanšu izdevīgums vai dzīve zem kupolaLasīt talāk

Uz metāllūžņiem
Nedaudz par utilizāciju caur šrotu


Mums kļuva interesanti atsvaidzināt savas zināšanas par vecu auto utilizāciju. Šim nolūkam mēs apmeklējām vairākus Rīgas šrotus, lai ievāktu informāciju par to, kāda uz šodienu ir situācija mūsu metāllūžņu tirgū.

Uz metāllūžņiem
Nedaudz par utilizāciju caur šrotuLasīt talāk