sekojiet mums Facebook  
Kāpēc no aizdedzes svecēm izkrita elektrodi

Viens lietota automobiļa īpašnieks saskārās ar nesaprotamu situāciju: dzinējā parādījās savādi klauvējieni, bet mašīnai sāka darboties ne visi cilindri. Kad meistari atrada klauvējienu iemeslu, viņi bija pārsteigti, un sāka minēt: kāpēc kaut kas tāds notika? Atbilde tika atrasta, taču par visu pēc kārtas.

Kāpēc no aizdedzes svecēm izkrita elektrodi
virzuļi

Aizdedzes modulim uz pirmā un ceturtā cilindra blīvētājiem - melna virskārta.

cilindru-virzuļu grupa Kāpēc no aizdedzes svecēm izkrita elektrodi
cilindra blīvētāji
sveces uzgaļi
svece Kāpēc no aizdedzes svecēm izkrita elektrodi
aizdedzes modulis
aizdedze
klaņa gultņi

Lūk, kā izskatījās pirmā un ceturtā cilindra sveces.

pamatgultņi Kāpēc no aizdedzes svecēm izkrita elektrodi
kartera aizsargs
Klauvējieni motorā
benzīna dzinējs Kāpēc no aizdedzes svecēm izkrita elektrodi
Opel
cilindri
klauvējieni

Izkritis elektrods nedaudz sasita degkameru, vārstu un virzuļa virsmas. Principā, tas vēl nav kritiski. Galvenais - ka čaulas un virzuļu gredzeni palika veseli, un tāpēc spēkrata īpašnieks laimīgi izspruka no dārga dzinēja remonta.

auto
 elektrodi

GPS degvielas patēriņa kontrole
Īsumā par pieslēgšanas
veidiem un neprecizitātēm


Vienas privātas kompānijas īpašnieks uzdeva jautājumu:
«Ir nolūks aprīkot autoparku ar GPS monitoringa iekārtām, ar degvielas patēriņa kontroli. Dažas firmas, kuras piedāvā šo pakalpojumu, deklarē tamlīdzīgas GPS degvielas kontroles neprecizitāti 1% ietvaros. Taču Interneta forumos tiek rakstīts par to, ka neprecizitāte var sasniegt 5...10%. Kam ir taisnība?»

GPS degvielas patēriņa kontroleLasīt talāk

AGM akumulatori
Ekspluatācijas nianses


Viens dīzeļa VW Multivan īpašnieks, pirms ziemas sezonas sāka domāt par jauna akumulatora iegādi. Mašīna ir aprīkota ar dažādām opcijām, piemēram, pirmspalaišanas sildītāju, DVD sistēmu un daudz ko citu. Sakarā ar to, viņam tika ieteikts iegādāties AGM bateriju, uz ko īpašniekam radās jautājums: ar ko tā atšķiras no parastās, izņemot cenu?

AGM akumulatori
Ekspluatācijas niansesLasīt talāk

Alkotesteri
Novirzes rādījumos
un kalibrēšana


Uz regulāru policijas pārbaužu uz alkohola līmeni asinīs fona, mums kārtējo reizi kļuva interesanta individuālo alkotesteru tēma. Galvenais jautājums – cik precīzi tie ir? Mēs nolēmām būt klāt šādu ierīču kalibrēšanas un precizitātes mērīšanas procesā. Bet atgriezties pie šīs tēmas mūs pamudināja viena auto īpašnieka uzdots jautājums.

AlkotesteriLasīt talāk

Kā iemācīties braukāt ar segveju

Pirmo reizi, dzīvajā, mēs iepazināmies ar šo eksotisko elektrodivriteni jau pirms vairākiem gadiem, kad bez panākumiem mēģinājām no tā nokrist. Rīgas svētkos izdevās kā nākas izmēģināt segveju gaitā. Iespaidi – nedaudz nepierasti, taču viennozīmīgi, pozitīvi.

Kā iemācīties braukāt ar segvejuLasīt talāk