sekojiet mums Facebook  
Paaugstināts eļļas patēriņš
Daži iemesli

Vienas mašīnas īpašnieks reiz sūdzējās par paaugsitnātu eļļas patēriņu. «Laikam kompresijas vairs nav» - viņš pateica. Iespējams, taču ne obligāti. Paaugsitnāta eļļas patēriņa iemesli var būt vairāki.

Augstspiediena degvielas sūkņa (ADS) nolietošanās

 
eļļa

Viens auto īpašnieks saskārās ar dilemmu: pēc eļļas nomaiņas uz irbuļa bija normāls līmenis, bet pēc kaut kāda laika tas pacēlās līdz maksimālajam. Vai izlikās? Diemžēl nē. Diezgan piņķerīga situācija, kad eļļas līmenis nevis krīt, bet gan otrādi - pieaug. Iemesli tam var būt daudzi, taču viens no visizplatītākajiem - degvielas iekļūšana karterī, piemēram, vienas vai vairāku sprauslu nehermētiskuma dēļ. Situācija ir ne visai laba: eļļa atšķaidinās ar degvielu un intensīvāk oksidējās. Turklāt, tamlīdzīga maisījuma cirkulācija pa eļļas sistēmu, izraisa paaugstinātu dubļu rašanos, kuri piesit eļļas kanālus. Rezultāts var tikt novērots paradoksāls: sistēmā it kā ir novērojams eļļas pārpalikums, bet daži mezgli, piemēram, turbīna, cieš no eļļas bada, aizsērējušu vārstu un sliktas eļļošanas ar atšķaidītu eļļu rezultātā.

virzuļu gredzeni
auto īpašnieks
cilindru bloks
 
augsta temperatūra eļļas atplūdes maģistrālē
turbokompresora slīdes gultņi
turbokompresors
Eļļa var nokļūt cilindros  
Turbīna
Augstspiediena degvielas sūkņa (ADS) nolietošanās
spēkratiem ar dīzeļa dzinēju
 
meitenes
mašīnas
kompresijas vairs nav
eļļas patēriņš
Paaugstināts eļļas patēriņš
 

Parkošanās Vācijā

Pastāv uzskats, ka vācu auto bruacēji ir diezgan likuma paklausīgi. Tomēr bez CSn pārkāpumiem neizpaliek arī viņi. Viens no visizplatītākajiem pārkāpumiem ir nepareiza parkošanās. Daļēji tas notiek tā iemesla dēļ, ka bieži vien trūkst parkošanās vietu. Par situāciju stāsta viens mūsu līdzpilsonis, kurš jau kādu laiku dzīvo Vācijā.

Parkošanās VācijāLasīt talāk

Energosaudzējošās motoreļļas
Kas tas ir, to effektivitāte
un pielietošanas sfēra

Te būs daži jautājumi, kuri mums tika uzdoti, sakarā ar energosaudzējošām motoreļļām.

Energosaudzējošās motoreļļas
Kas tas ir, to effektivitāte
un pielietošanas sfēraLasīt talāk

Kompensācijas, pēc KASKO polises,
neizmaksāšana

Kā var palikt bez apdrošināšanas
– piemērs no dzīves

Viens auto īpašnieks nesen iekļuva ceļu satiksmes negadījumā (CSN). Esot bez vainas, beigās viņš tika atzīts par vainīgo avārijā, samaksāja sodu un, turklāt, palika bez KASKO kompensācijas. Aizsteidzoties notikumiem uz priekšu, pateiksim, ka, uz šodienu, šīs ne būt nav vienīgais zināmais tamlīdzīgais gadījums.

Kompensācijas, pēc KASKO polises,
neizmaksāšana
Kā var palikt bez apdrošināšanas
– piemērs no dzīvesLasīt talāk

GBI ekspluatācijas nianses
Nedaudz par gāzes sprauslām


Viena no mūsdienu GBI bezrūpīgas ekspluatācijas garantijām - normālas sprauslas. Ko nozīmē «normālas sprauslas» - to mēs noskaidrojām pie gāzes balonu iekārtu jomas profesionāļiem.

Lasīt talāk