sekojiet mums Facebook
Nedaudz par dīzeļdegvielas piedevām un cetānskaitli

Dīzeļdegvielas ziemas piedevu tēma tika apspriesta jau ne vienu vien reizi, un jautājumi šīs tēmas sakarā paliek. Ņemot vērā to, ka tuvojas sals, viens autovadītājs uzdeva jautājumus: Ko labāk pievienot dīzeļdegvielai, lai paaugstinātu tās cetānskaitli - benzīnu, petroleju vai antigēlu, un kas būtu saudzīgāks motoram?

Dīzeļdegvielas ziemas piedevu tēma
pievienot dīzeļdegvielai
saudzīgāks motoram
vasaras dīzeļdegvielas

Dīzeļdegvielas sastāvā esošais parafīns nav bīstams, kamēr kristāliņu izmēri ir mazāki nekā poras degvielas filtra papīrā. Problēmu izraisa kristāliņu spēja, tālākās temperatūras pazemināšanās rezultātā, veidot aglomerātus - lielas pārslas, kuras savu izmēru dēļ sākumā iestrēgts papīra porās, bet pēc tam, uz filtrējoša elementa virspuses veido bālu gēla plēvi. Starp citu, dotajā gadījumā depresora piedevas tika pielieta bākā, taču par vēlu. Piedevas un degvielas sadarbošanās ķīmiskā reakcija normāli norit temperatūrās virs +5C. Ja degviela ir jau sākusi pārvērsties par želeju, tad piedevas pievienošanai efekta nebūs.

degvielas blīvums
uzliesmošanas temperatūra
sastingšanas temperatūra
Cetānskaitlis
ogļūdeņraža frakciju sajaukums
Ziemas dīzeļdegvielu
petrolejas pievienošana
Arktiskās dīzeļdegvielas
petrolejas cetānskaitlis
Mūsdienu dzinējiem
tāda degviela
dzinējs darbojas
mūsdienu dīzeļdegvielai
oktanskaitlis ir zemāks
eļļošanas īpašības
Petroleja
pašas piedevas
Pašuzliesmošana
Ko vēl palasīt:
Automobiļa mazgāšanas nianses

Nomazgāt automašīnu šķiet, nekā sarežģīta nav. Taču pat visvienkāršākajā lietā ir kaudze ar niansēm, kuras, bieži vien, tiek aizmirstas. Mazgāšana tikai pirmais etaps virsbūves apkopes pasākumu kompleksā un nepareizi veikta mazgāšana, pamazām, izraisa diezgan bēdīgas sekas spēkrata ārējam izskatam. Lai šinī jautājumā ieviestu lielāku skaidrību, mēs griezāmies pēc konsultācijas pie profesionāļiem pulētājiem, kuriem ir darba pieredze ārzemēs.

Lasīt talāk

Vienreizējās automašīnas
Tendences, perspektīvas un fakti

Ražošanas pašizmaksu samazinājums uz šodienu viens no galvenajiem uzdevumiem daudziem automobiļu ražotājiem. Medaļas otra puse spēkrati arvien vairāk paliek vienreizēji. Un tas, kas mums šodien ir tikai sākums.

Lasīt talāk